Praha-město Praha-západ

Hokejisté Mountfieldu konečně získali první novoroční body

PRAHA - 11.01.2013 21:09 - Aktualizováno: 11.01.2013 21:10

První body v novém roce dnes po pěti prohrách v řadě získali hokejisté českobudějovického Mountfieldu. Na ledě pražské Slavie zvítězili v 39. kole Tipsport extraligy 2:1, když o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Od začátku zápasu Mountfield domácí zatlačil a udával tempo hry. Netrvalo dlouho a brankář Kopřiva byl překonán. Tlak Jihočechů vyústil v 5. minutě v gól Reného Vydareného, jehož tvrdá střela od modré zajistila otevírací branku utkání. V náporu Budějovičtí vytrvali až do vyloučení svého Dietze z 15. minuty, po němž se červenobílé gardě podařilo vyrovnat. Hertl si na brankovišti obhodil soupeřova beka a nahrál na levý kruh Lukáši Žejdlovi, jehož střela z první propadla gólmanovi Kovářovi mezi tělem a rukou (1:1).

V dalších dvou třetinách se mnoho zajímavého neudálo, a tak nebylo divu, že zápas dospěl do prodloužení. Ani pět minut navíc však vítěze neurčilo, takže na řadu přišly samostatné nájezdy.

Začali Jihočeši, za které Kotalík svůj nájezd neproměnil, slávista Krenželok byl po něm také neúspěšný. První proměněný nájezd si pak připsal budějovický Tomáš Knotek, který zároveň i utkání rozhodl. Jelikož Růžička junior svůj nájezd v gól nepřetavil a v třetím pokusu Budějovických Kopřivu nádherně vykoupal Jiří Šimánek, tak slávisté své třetí trestné střílení jet nemuseli. Bod navíc jede na jih Čech.

Branky a nahrávky: 16. Žejdl (Kučný, Růžička) - 5. Vydarený (Dej, Frühauf), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Kalivoda, Minář - Svoboda, Horinek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3315.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Šulc - Jelínek, Alinč, Krenželok - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Skokan, Žejdl, Tomica - Stránský, Klhůfek, Poletín.

HC MOUNTFIELD: Kovář - Ptáček, Jank, Vydarený, Frühauf, Kolarz, Dietz, Vráblík - Kotalík, Mertl, Kohn - Dej, Langhammer, Květoň - Suja, Knotek, Šimánek - Rousek, Červený, Švihálek.

Ostatní výsledky 39. kola: Plzeň - Třinec 2:3, Vítkovice - Liberec 7:1, K. Vary -Kladno 4:0, Brno - Sparta Praha 1:2 po samostatných nájezdech, Pardubice - Zlín 3:2 po prodloužení, Litvínov - Chomutov 6:2.