Praha-město Praha-západ

Mountfield prohrával na Spartě o tři góly, nakonec Jihočeši prohráli až v prodloužení

PRAHA - 02.11.2012 21:45 - Aktualizováno: 02.11.2012 21:46

Divoký zápas, který zcela zapadl do dnešního střelecky mimořádného 18. kola Tipsport extraligy, odehráli na ledě pražské Sparty hokejisté českobudějovického Mountfieldu. Ačkoliv to po první třetině vypadalo na jejich debakl, obdivuhodně se zvedli a získali jeden bod, když prohráli po prodloužení.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 5:4 po prodloužení (3:0, 0:1, 1:3 - 1:0).

Za první třetinu mluví jasně skóre, Sparta lepší. Domácí byli aktivní, namotivovaní a zaslouženě šli do kabin s velkým náskokem. První polovina druhé třetiny pak ale patřila jasně hostům, kteří za nepříjemného stavu 0:3 nic nevzdali a velmi aktivně chtěli snížit. To se podařilo po sedmi minutách zásluhou Ference. Holešovičtí poté hru srovnali, museli se ale ubránit dvouminutovému oslabení tří proti pěti, což se jim povedlo. Ve třetí třetině se pak děly věci! Jihočeši srovnali během 18 vteřin na 3:3, Sparta šla znovu do vedení, ale hosté díky skvělé akci Michálka opět srovnali krok. O vítězi a bodu navíc pak rozhodlo prodloužení. V něm byl velmi sporně vyloučen hostující Hanzal na pět minut+ do konce zápasu a Sparta přesilovku využila.

Branky a nahrávky: 8. Rachůnek (Bahenský, Foster), 15. Tenkrát (Broš, Sičák), 17. Tenkrát (Hovorka, Forman), 49. Tenkrát (Hovorka, Broš), 64. Broš (Mojžíš) - 27. Ference (Kotalík), 44. Dej (Mertl, Jank), 44. Hanzal (Michálek, Prospal), 54. Michálek (Ference). Rozhodčí: Homola, Hradil - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 7:6, navíc Hanzal 5 + do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5998.

HC Sparta Praha: Schwarz - Vallin, Sičák, Hořava, Kočí, Gawryletz, Mojžíš, Philipp - Hovorka, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman.

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Kolarz, Jank, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Kohn, Šimánek - Suja, Knotek, L. Květoň.

Ostatní výsledky: Vítkovice - Litvínov 3:5, K. Vary - Slavia Praha 2:3, Liberec - Plzeň 1:8, Pardubice - Kladno 6:9, Brno - Zlín 3:4 po sam. nájezdech, Chomutov - Třinec 5:3.