Praha-město Praha-západ

Jeden gól na Slavii k vítězství nestačil

PRAHA - 20.10.2012 09:24 - Aktualizováno: 20.10.2012 09:25

Úvodní čtvrtinu základní části Tipsport extraligy, tedy porci porci 13 zápasů, zakončili hokejisté HC Mountfield páteční porážkou 1:4 na ledě pražské Slavie. Do druhé čtvrtiny vstoupí Jihočeši v neděli ve Vítkovicích.

Mužstvo trenéra Draisaitla i nadále trápí početná marodka. V sestavě se navíc stále ještě neobjevily posily ze zámoří Martin Hanzal a Milan Michálek. Po zranění naopak už naskočili útočníci Květoň a Podlešák. Domácí celek představil ze svých dvou hráčů z NHL pouze Sobotku, střelec Červenka v jejich sestavě kvůli svalovému zranění chyběl.

Jihočeši měli lepší vstup do utkání a už v 5. min. se ujali vedení. Hostující třetí řada si vynutila tlak a Červený šikovnou tečí Knotkovo střely poprvé, ovšem bohužel i naposledy, překonal Furcha v brance Slavie.

Ve druhé třetině už se dokázali domácí prosadit i střelecky. Při první přesilovce zápasu tečoval Hertl nahození Růžičky od modré. Brankář Jihočechů Kantor byl v té době bez hokejky, která zůstala zaklíněna v jeho kleci.

Ve 34. minutě šla Slavia do vedení. Pospíšil našel parádní přihrávkou Sobotku a ten neměl problém trefit z úhlu odkrytou branku.

V závěrečném dějství mohl vyrovnat aktivní Knotek, leč ztroskotal na Furchovi. A tak uhodilo znovu na druhé straně. Růžička si ve 45. min. vyměnil puk se Sklenářem a zajistil svému týmu dvoubrankový rozdíl. V závěru pečetil na 4:1 v přesilovce Žejdl.

Branky a nahrávky: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička ml. (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Vyloučení 2:4, využití 2:0. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Diváci: 3379.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Alinč, V. Sobotka - Žejdl, Kalla, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Hertl, Krenželok.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Jank, Kolarz, Vráblík - Rousek, Kotalík, Šimánek - Dej, L. Kohn, L. Květoň - Suja, Knotek, Červený - Podlešák, Marek.

Ostatní výsledky 13. kola: K. Vary - Kladno 3:2, Plzeň - Třinec 4:2, Zlín - Pardubice 1:3, Litvínov - Chomutov 3:4 po prodloužení, Vítkovice - Liberec 1:5.