Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

ČEZ Motor zničil domácí Zubry i podruhé a v pondělí může sérii doma ukončit

PŘEROV - 05.03.2016 20:18 - Aktualizováno: 05.03.2016 20:19

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru skvěle zvládli dnešní čtvrtý čtvrtfinálový zápas WSM ligy a Přerov na jeho ledě porazili i podruhé, tentokráte 4:0. O svém postupu do semifinále mohou rozhodnout v pondělí v Budvar aréně (17.30).

HC Zubr Přerov - ČEZ Motor České Budějovice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Domácí vstoupili úplně stejně jako v předchozích zápasech, tedy s tvrdou hrou plnou faulů až za hranicí pravidel. A na to také doplatili. V úvodní části totiž Jihočeši využili dvě přesilovky a domácí k ničemu nepustili. Ti evidentně hokejově na Motor nemají a někteří z jejich hráčů to evidentně psychicky nezvládají, v čemž vynikají zejména Ferenc a Goiš.

Stejně jako úvodní třetinu ovládal Motor i prostřední dvacetiminutovku. Dali zase dvě branky, při té čtvrté si Marek parádně vychutnal gólmana Přerova, jenž poté přepustil místo v brance svému kolegovi.

Závěrečná třetina byla rozkouskovaná množstvím vyloučení, Jihočeši dvakrát hráli v dvojnásobném oslabení, ale v pohodě si vše pohlídali a v závěru odbili ještě "pátou" k velké radosti početného kotle svých fanoušků.

Branky a nahrávky: 6. Zíb (Pajič), 19. Rob (Kuchejda, Jos. Straka), 27. Kolmann (Suchánek), 34. L. Marek (Suchánek), 59. Chovan (Pajič). Vyloučení: 18:17 (navíc dom. Dostálek 5 + do konce), využití: 0:3. Rozhodčí: Grech, Schmejkal – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Přerov: Klimeš (34. Slovák) - Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal, Šnajnar - Procházka, Sýkora, Dostálek - Pšurný, Král, Sikora - Goiš, Popelka, Kovařík - Kratochvíl, Stoklasa, Blinka.

České Budějovice: Bláha - Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Žovinec, Vráblík, Bohunický - Chovan, Pajič, Květoň - Nouza, Straka, Kuchejda - Točík, Mikyska, Babka - Marek, Rob, Švihálek.