Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Dynamo ani v pátém jarním zápase nebodovalo, prohrálo na Slovácku

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 21.03.2015 21:03

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli v dnešním 21. kole Synot ligy na Slovácku 1:3 a popáté za sebou na jaře vyšli bodově naprázdno. Na rozdíl od minulých zápasů měli tentokráte lepší druhý poločas, jenže v tom prvním inkasovali hned dvakrát.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)

Jihočeši nastoupili s řadou změn v sestavě, navíc chyběl kapitán Kladrubský, který pykal za čtyři žluté karty. A byli to hosté, kteří jako první vystřelili na bránu, v šesté minutě ale Benát z úhlu brankáře nepřekvapil. Jinak ovšem úvodní poločas zcela patřil Slovácku. To šlo do vedení po 20 minutách. Eliáš nechal zleva zacentrovat Kerbra, Došek hlavou prodloužil a Diviš snadno před Fundou dával hlavou do prázdné branky. Tři minuty před poločasem bylo znovu zle. Lengyel hasil faulem nepřesnou rozehrávku a Kalouda z následného trestného kopu míč zakroutil parádně k pravé tyči, Křížek neměl vůbec šanci gólu zabránit.

Do druhé půle vstoupilo Dynamo mnohem aktivněji a po zásluze se dočkalo snížení. V 50. minutě se po několika odrazech dostal ve vápně k míči Benát a nekompromisně ho napálil pod břevno a snížil. O deset minut později mířil Machovec z trestného kopu do šibenice, ale Heča byl v prostoru včas a vyboxoval balon na roh. Po dvou šancích Doška se znovu vytáhl Heča. V 75. minutě reflexivně rukou vytěsnil tečovanou střelu Benáta a zabránil tak vyrovnání. Ale šance měli i domácí. Šimkovu střelu po zemi k pravé tyči Křížek vyrazil, stejně tak Hlúpikův pokus doprostřed branky. Místo vyrovnání však přišla třetí branka Slovácka. Do otevřené obrany se dostal Došek, který šel zcela sám na Křížka. Ten jeho první střelu sice zachytil, ovšem z následné dorážky se už domácí kanonýr nemýlil. Ještě hůře mohlo být v poslední minutě, kdy míč na hrbolatém terénu Křížek netrefil, ale stačil ho ještě doběhnout a před Kaloudou odkopnout.

Poločas: 2:0. Branky: 20. Diviš, 42. Kalouda, 83. Došek - 50. Benát, ŽK: Škoda, Lengyel (oba České Budějovice). Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Kotalík. Diváků: 3518.

Slovácko: Heča - Prajza, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (69. Hlúpik), Kalouda, Valenta (89. Sadílek), Kerbr (87. Civič) - Došek.

České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Novák, Machovec - Benát, Eliáš - Pešek (72. Řezáč), Hála (46. Chrien), Funda (77. Varadi) - Škoda.