Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

V Olomouci přišel Banes Motor zbytečně o dva body, nájezdy mu nesedí

OLOMOUC - 28.01.2024 20:01

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru prohráli v dnešním 41. kole Tipsport ligy v Olomouci po samostatných nájezdech 2:3, když o vítězství v normální hrací době přišli 18 vteřin před koncem, kdy Olomouc vyrovnala při power play. V prodloužení Motor nevyužil dvakrát přesilovku 4 na 3 a druhý bod v samostatných nájezdech získali domácí. V úterý hrají Jihočeši v dohrávce 19. kola ve Vítkovicích.

HC Olomouc - Banes Motor České Budějovice 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Lepší vstup do zápasu s domácí Olomoucí si hosté z Českých Budějovic nemohli přát, když už po 13 sekundách prostřelil Konráda Ordoš. Kohouti se k odpovědi dostali krátce po polovině utkání díky Klimkově trefě. Dvě sekundy před koncem druhé části však vrátil Motoru těsný náskok Gulaš. Hanáci dokázali v závěrečném tlaku vyrovnat, Hrachovinu prostřelil osmnáct sekund před třetí sirénou Nahodil a poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla, v nájezdech pak druhý bod získala Olomouc.

Branky a nahrávky: 33. Klimek (Sirota, Nahodil), 60. Nahodil (Sirota, J. Navrátil), rozh. náj. J. Navrátil – 1. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 40. Gulaš (M. Doudera, M. Beránek). Vyloučení: 5:3, bez využití. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Hynek. Diváků: 4366.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Ozols – J. Navrátil, Macuh, Anděl – Bambula, Nahodil, Klimek – Orsava, J. Knotek, Kusko – Mácha, Menšík, Ministr.Trenéři Tomajko a Petrovický.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Štich, M. Doudera, Kachyňa, Gulaši – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Vopelka,Toman – Koláček, M. Hanzl. Trenéři Čihák a Hanzlík.