Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2010 je cyklokrosař Martin Bína

JIŽNÍ ČECHY - 04.01.2011 11:08

Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2010 se v anketě, kterou pořádají Jihočeský Deník a Jihočeský kraj, stal cyklokrosař Budvaru Tábor Martin Bína. Český reprezentant, který loni skončil na mistrovství světa na 4. místě, byl bronzový na mistrovství ČR a vyhrál Český pohár, zvítězil před motocyklovým silničním závodníkem Jakubem Smržem z Č. Budějovic (13. na MS v kategorii superbiků) a Radkem Motysem, oporou volejbalistů Jihostroje České Budějovice, kteří byli třetí v extralize a sám hráč byl druhý v bodování loňské ligy.
Mezi kolektivy zvítězil Cyklo Team Budvar Tábor. Druzí skončili volejbalisté Jihostroje a třetí byl Střelecký klub Prachatice. Cenu čtenářů Jihočeského Deníku získal Michal Vodárek, vicemistr ČR v boxu do 75 kg.

V kategorii Objev roku nejvíc hlasů dostali mistryně ČR v atletickém víceboji žaček Denisa Chládková z VS Tábor, juniorský vicemistr Evropy v cyklokrosu Jakub Skála (Budvar Tábor) a český reprezentant v basketbalu U18 Jan Švejda z Lions J. Hradec.

Při pondělním vyhlašování výsledků ankety v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích byl do Síně slávy uveden motocyklový závodník ze 60. a 70. let Bohumil Staša, zvláštní cenu obdrželi dlouholetý klubový lékař fotbalistů Dynama MUDr. František Franc a v kategorii handicapovaných sportovců Jana Fesslová a Arnošt Petráček.