Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dynamo proti výbornému Táborsku první ligu uhájilo

TÁBOR - 02.06.2024 21:58

Fotbalisté druholigového Táborska podali v dnešní barážové odvetě proti prvoligovému Dynamu České Budějovice výborný výkon, ale po remíze 1:1 udrželi nevýrazní hosté prvoligovou příslušnost, protože první zápas doma vyhráli 2:1.

FC SILON Táborsko - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Dynamo chtělo v odvetě na půdě soupeře potvrdit těsný náskok z prvního zápasu a nezačalo vůbec špatně. V osmnácté minutě se zásluhou přesné střely Suchana dostalo do vedení. Mělo i další slibné akce, ale další gól už nepadl. Domácí se v první půli prezentovali několika nebezpečnými brejky. A málokdo asi čekal, jaký bude průběh druhé půle. V ní totiž byli domácí jednoznačně lepší. V 57. minutě podklouzl hostující stoper Králik, Zeman šel sám na Šípoše, ale neprostřelil ho. Ovšem za další tři minuty bylo srovnáno, zprava se parádně křižnou střelou trefil Plachý a bylo to 1:1. A pak přišel infaktový závěr. V 83. minutě Suchan v jasné šanci hlavou bránu netrefil, na druhé straně v 89. minutě hlavičkoval Plachý a Šípoš skvělým zákrokem udržel Dynamo nad propastí.

Branky: 62. Plachý - 18. Suchan. Rozhodčí: Rouček - Paták, Vlček - Radina (video). ŽK: Novák, Šašinka, Kateřiňák, Bláha, Nádvorník (trenér) - Nikl, Hellebrand, Hubínek, Alli. Diváků: 2500 (vyprodáno).

Táborsko: Pastornický - Plachý, Novák, Kone (80. Sunzu), Tusjak - Bláha, Skopec (58. Svatek), Kateřiňák - Zeman (58. Varačka), Šašinka (73. Sojka), Dordič. Trenér: Nádvorník.

Dynamo: Šípoš - Nikl (73. Havel), Poulolo, Králik, Trummer - Čermák (63. Hubínek), Hellebrand, Suchan - Šigut (63. Tranziska), Ondrášek (90.+2 Brandner), Alli. Trenér: Lerch.