Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Motor vyhrál v Třebíči a připsal si první body

TŘEBÍČ - 14.09.2013 20:32 - Aktualizováno: 14.09.2013 23:44

Hokejisté českobudějovického Motoru vyhráli dnes v 2. kole 1. ligy na ledě Třebíče 1:2 a připsali si tak první body. Výrazný podíl na vítězství má brankář Halmoši, který podal vynikající výkon.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Motor České Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Jihočeši, kteří ve středu podlehli doma Havlíčkovu Brodu, sehráli v Třebíči napínavých 60 minut. Do vedení šli domácí v 11. minutě, kdy Malena nahodil puk od modré a Halmošim vyražený puk do branky uklidil Vondráček. Motor pak zapnul na vyšší obrátky, ale byla z toho pouze Kuchejdova šance a střela Marka Posmyka, v obou případech Martin Falter v brance Třebíče uspěl a tak se šlo za stavu 1:0 poprvé do šaten.

Ve druhé třetině se hosté dočkali. Ve 23. minutě našel Novák najíždějícího Ferebauera, který sám před Falterem nezaváhal a stal premiérovým střelcem Jihočechů v soutěži. V 32. minutě se domácí už už radovali, ale Halmoši skvěle zasáhl před Vondráčkem. O čtyři minuty později padl rozhodující gól. Vaniš se protáhl podél hrazení, pak přešel ještě přes beka, puk se mu svezl až na druhou tyč, kde jej útočník Motoru zvedl nad beton ležícího Faltera -1:2. Třebíč mohla vyrovnat, měla šance, ale hrdina večera Halmoši držel Jihočechy nad vodou.

V závěrečné části hosté hlídali výsledek, domácí měli zase šance, ale neuspěli. Na výsledku nic nezměnila ani jejich hra bez brankáře, ke které se uchýlili v poslední minutě. Čtyřiadvacet vteřin před koncem byl navíc vyloučen Kotalík, takže Třebíč hrála 6 na 4, ale bez úspěchu.

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Malena, Wasserbauer) - 23. Ferebauer (Novák), 36. Vaniš (Ferebauer, Posmyk). Rozhodčí: Vampola - Klein, Toman. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváků: 2130.

Třebíč: Falter - Rangl, Malena, Dietz, Hruška, Bilčík, Dlapa - Čuřík, Dolníček, Laš - Vondráček, Nahodil, Wasserbauer - Holec, Němec, Křivohlávek - Přibyl M., Kadela, Čech.
České Budějovice: Halmoši - Vráblík, Posmyk, Moravec, Novák, Pavlíček, Semrád, Prokop - Třetina, Skuhravý, Kotalík - Mavrojanidis, Melka, Bárta - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Přibyl A., Ferebauer.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): My jsme byli rádi, že nás čeká zápas venku, protože domácí zápas byl z naší strany hodně nervózní. Myslím si, že ten zápas byl tak trošku podobný ještě v první třetině, potom jsme se malinko zlepšili a občas jsme přestali dělat pár našich hrubých chyb, po kterých měl soupeř obrovské šance. Já si myslím, že kdyby proměnil dvě, tak ten zápas mohl být úplně jiný. Náš brankář to vyčapal a vybojovali jsme, řekněme, hubený výsledek 2:1 a pochopitelně pro nás důležitý. Pro náš klub, pro naše fanoušky.

Ostatní výsledky: Šumperk - Olomouc 1:4, Havířov - H. Brod 3:2 po prodloužení, Litoměřice - Slovan Ústečtí Lvi 5:6 po s. n., Kadaň - M. Boleslav 1:4, Beroun - Most 1:0, Dukla Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:1.