Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Zloděj si z rodinného domu odnesl šperky za více než čtvrt milionu

10.11.2016 19:25Šperky za více než čtvrt milionu korun si odnesl zloděj, který se včera vpodvečer vloupal do rodinného domu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V časovém rozmezí od 15:45 do 17:50 hodin vypáčil vstupní dveře a z domu odnesl šperkovnici se šperky v uvedené hodnotě.

Nachytaný zloděj postřelil mladíka ukradenou vzduchovkou

23.08.2015 12:13Policisté z Týna nad Vltavou pátrají po pachateli, který ukradenou zbraní postřelil ve čtvrtek v noci 16letého mladíka, když ho překvapil při zlodějně.

ČIŽP: Nezákoné těžby dřeva nechávají stamilionové škody. Provádí je organizované skupiny

30.05.2014 08:19Na území ČR působí několik organizovaných skupin, které provádí nezákonné těžby dřeva. Lidé z těchto skupin jsou provázaní, velmi vynalézaví a často mění metody protizákonné činnosti. Informovala o tom Česká inspekce životního prostředí. Podle ní lze ekologické škody z řádění těchto skupin odhadovat na 100 miliónů ročně. Přesto vloni udělila ČIŽP za nezákonné těžby pokuty v souhrnné výši "jen" 12.086.000 korun.

Zloděj krade na Šumavě fotopasti

04.11.2013 12:02Neznámý zloděj se na Šumavě soustředí na krádeže takzvaných fotopastí. V přírodě rozmístěné kamery reagují na pohyb a jsou schopné automaticky zaznamenávat vzácná zvířata bez lidského rušení. Mezi středou a sobotou minulého týdne jich z katastru Kvildy někdo ukradl hned šest. Informovala o tom mluvčí prachatické policie Martina Joklová.

S přívaly sněhu prudce roste počet autonehod

19.03.2013 14:28Kalendář už oznamuje příchod jara, ale zima, jak se zdá, jí ještě nechce uvolnit místo a opět zasypala celou Českou republiku sněhem. Právě v takových dnech dramaticky narůstá i počet dopravních nehod. Policie ČR už jich od začátku roku řešila přes 13 tisíc. Nejvíce v Praze a Středočeském kraji, ale třeba i v Ústeckém kraji. Pokud k nim přidáme i evidenci pojišťoven, stalo se jich od začátku roku už desítky tisíc.

S přívaly sněhu prudce roste počet autonehod

19.03.2013 14:09Kalendář oznamuje příchod jara, ale zima, jak se zdá, jí ještě nechce uvolnit místo a opět v noci na dnešek zasypala celou Českou republiku sněhem. Právě v takových dnech dramaticky narůstá i počet dopravních nehod. Policie ČR jich od začátku roku řešila už přes 13 tisíc. Nejvíce v Praze a Středočeském kraji, ale třeba i v Ústeckém kraji. Pokud k nim přidáme i evidenci pojišťoven, staly se jich od začátku roku už desítky tisíc.

Každá třetí nehoda na přejezdu smrtelná - takouvou bilanci Drážní inspekce nepamatuje

03.08.2010 11:52Horší bilanci ještě Drážní inspekce nepamatuje. Při patnácti červencových nehodách na železničních přejezdech zahynulo pět osob. V průměru tedy připadá jeden mrtvý na tři nehody, což je oficiálně nejtragičtější poměr od doby vzniku Drážní inspekce. Uvedl to dnes její mluvčí Martin Drápal.