Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

ČEZ Motor padl na ledě posledního celku, ani jednou neskóroval

H. BROD - 10.01.2015 19:44 - Aktualizováno: 11.01.2015 10:50

O nemilé překvapení se v sobotním 42. kole první ligy postarali hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice. Na led posledního Havlíčkova Brodu jeli jako velký favorit, ale ani jednou neskórovali a dobře hrajícímu soupeři podlehli nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. V pondělí hraje Motor doma se Šumperkem (17.30).

HC Rebel Havlíčkův Brod - ČEZ Motor České Budějovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Hostům, kteří po cestě na Vysočinu museli odklízet ze silnice spadlý strom, chyběli v sestavě nemocný kapitán Straka a zraněný Kuchejda, v brance nastoupil Gába (chytal výborně). Motor začal náporem, který umocnila jeho první přesilovka. Při té si Jihočeši vytvořili drtivý tlak a chybělo málo, aby šli do vedení. Rob po vyšachování obrany mířil už do prázdné brány, ovšem obránce Sedlák fantasticky zaskočil za svého brankáře a puk vyrazil! Dvakrát pak šli hosté do oslabení a díky tomu se dostali domácí do hry, i oni si vytvořili několik výborných šancí, ale Gábu nepřekonali. V závěru třetiny se Motoru naskytla přesilovka 5 na 3, kterou přerušila siréna, znamenající konec úvodní dvacetiminutovky.

Pokračující početní výhodu Motor v začátku prostřední části nevyužil a Rebelové se pak opět zvedli. Gába měl plné ruce i nohy práce, aby udržel čisté konto. Nenudil se ale ani jeho protějšek Novák, který byl ve 14. minutě už překonán, ovšem po Nouzově střele skončil puk na horní tyčce. Chvíli nato tyčka zvonila i na druhé straně po střele Sedláčka. Velkou šanci měl opět Sedláček při přečíslení dva na jednoho, ale Gába skvěle zakročil. Ovšem z další šance se už domácí radovali, zblízka se prosadil Padělek.

Také třetí třetina přinesla na obou stranách mnoho šancí, třeba v oslabení ujel Melka a trefil horní tyč. Čtyři minuty před koncem hrál Motor přesilovku, ale bez gólového vyústění. Vyrovnání nepřinesla ani hra bez brankáře, a tak se z vítězství hodně radovali domácí hokejisté.

Branka a nahrávky: 39. Padělek (Babka, Seman) . Rozhodčí: Talpa - Maštalíř, Svoboda . Vyloučení: 6:2, bez využití. Diváků: 763.

H. Brod: Novák - Parýzek, Sedlák, Pavlíček, Sklenička, Janáček, J. Jelínek, T. Semrád - Tomek, Melka , Rousek - Seman, Padělek, Babka - Milfait, Troliga, Minárik - Chlubna, Sedláček, Kozlík.

Č. Budějovice: Gába - Vráblík, Punčochář, Žovinec, Mucha, M. Semrád, Chmelíř , Suchánek - Švihálek, Pajič, Boháč - M. Heřman, Rob, Nouza -Prokeš, Bárta, Vaniš - Přibyl.

Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): Utkání se mi hodnotí příjemně. Soupeř neproměnil ve třetí třetině přesilovku 5 na 3 a říká se, že kdo ji nepromění, tak nemůže vyhrát. Od té doby jsme získávali půdu pod nohama, vytvořili jsme si několik brejkových situací a přečíslení 2 na 1. Dvakrát zvonila tyčka, tam jsme to měli proměnit. Neproměnili jsme to, ale Aleš Padělek to v závěru druhé třetiny doslova dotlačil do brány. Ve třetí třetině jsme hráli dobře střední pásmo, předváděli jsme jednoduchou hru a budějovickým útočníkům jsme toho dnes opravdu moc nedovolili. Čenda Novák si za dnešní výkon zaslouží absolutorium, protože vyhrát 1:0 se v hokeji cení vždy nejvíc. Musíme se z toho vyspat, v pondělí nás čeká důležité utkání v Prostějově.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Myslím si, že zápas rozhodla druhá třetina. Dostali jsme rozhodující branku z prostoru, kde to nejvíc bolí. My jsme se tam dnes vůbec netlačili a navíc jsme neproměnili dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou jsme vůbec nezvládli. Takové zápasy rozhodují i jeden nebo dva góly. Soupeř bojoval a rval se, my jsme s tím začali až v poslední třetině. I to štěstí se od nás odklonilo a už jsme to nezvládli. Nedokázali jsme se nastartovat a vymstila se nám druhá třetina. Mohla skončit klidně 2:0 pro nás, ale nezvládli jsme ji. Soupeři gratuluji.