Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

MF platí za vedení evidenčních účtů zahraničního dluhu milióny, vymáhá ale jen zlomek

10.02.2014 08:14Ministerstvo financí (MF) platí české bance 6300 korun měsíčně za vedení evidenčního účtu ke každé zahraniční pohledávce. Jen v roce 2012 za tyto služby zaplatilo 14,1 milionu korun. Zjistil to při své kontrole Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ve většině případů je v ceně pouze vedení evidenčních účtů, výpočet úroků a zpracování zpráv pro ministerstvo. NKÚ navíc zjistil, že ve vymáhání těchto zahraničních pohledávek je MF značně neúspěšné. V souvislosti s kontrolou podal úřad trestní oznámení na neznámého pachatele. MF již přislíbilo, že bude s policií na prošetření spolupracovat.

Šumavský McDonald: Park chystá "značkové" restaurace

10.01.2014 08:41Na Šumavě má vzniknout síť značkových restaurací, jakýchsi McDonaldů, které budou podávat stejné jídlo a pivo, ale zároveň mají informovat o parku. Nový projekt "Park Restaurant" dnes zmínil v tiskové zprávě o lyžování v parku ředitel parku Jiří Mánek. Vlajkovou lodí projektu má být hospoda na Březníku, která se v poslední době objevuje ve většině komunikace Správy parku.

Městem pro byznys 2013 je Humpolec, tři Jihočeská města v první desítce

12.12.2013 08:02Již podruhé si Humpolec na Vysočině vysloužil celorepublikové vítězství v soutěži Město pro byznys. K prvenství pětinásobnému krajskému favoritovi dopomohla dobrá infrastruktura, ve srovnání s celorepublikovým průměrem o polovinu vyšší zastoupení velkých zaměstnavatelů, dostatek studentů v odborném vzdělávání, vstřícní úředníci, kvalitní podnikatelský obsah webových stránek nebo výsledky testu elektronické komunikace. Na druhé příčce se umístila Příbram. Třetí místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy, obsadila podruhé Dobruška. V první desítce skončila hned tři jihočeská města: Milevsko (5), Blatná (7) a Vimperk (8). Výzkum zpracovala agentura Datank.

NKÚ: České dálnice by mohly být až o pětinu levnější; v Německu se staví o 27pct levněji

05.08.2013 08:01Dálnice v České republice by mohly být až o pětinu levnější, kdyby je neprovázelo neúměrné protahování stavebních a územních řízení a množství dodatečných požadavků. S informací přišel dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který prověřil několik desítek dálničních staveb z let 2008 až 2012 celkem za téměř 300 miliard korun. Zjistil, že jeden kilometr dálnic u nás stál průměrně 416 miliónů korun, přičemž existuje prostor na snížení ceny v průměru o 12 až 20 procent. Jen stavební náklady jsou například v Německu o 27 procent nižší.

ČNB zeštíhlí svou regionální síť, v Českých Budějovicích zůstane zastoupení

27.04.2013 14:35Česká národní banka (ČNB) v následujících měsících postupně přemění tři ze sedmi svých poboček na regionální zastoupení a propustí desítky lidí. Po skončení všech reorganizačních kroků bude mít čtyři páteřní pobočky - dvě v Čechách (Hradec Králové, Praha) a dvě na Moravě (Brno, Ostrava), a tři centrálně řízená regionální zastoupení v Českých Budějovicích, Plzni a v Ústí nad Labem. Banka to oznámila v tiskovém prohlášení s tím, že v regionech zůstane zachována dostupnost, šíře a kvalita služeb. Důvodem ke změnám je podle ČNB snaha o efektivnější a úspornější chod instituce.

MOTOR JIKOV GREEN se stal další firmou skupiny MOTOR JIKOV Group

26.03.2012 13:12Českobudějovická strojírenská holdingová společnost MOTOR JIKOV Group se rozrostla o novou obchodní akciovou společnost MOTOR JIKOV GREEN. Ta převzala prodej malé zemědělské mechanizace, kterou vyrábí divize Mechanizace sesterské společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská.

ČNB odňala Vojenské družstevní záložně povolení působit jako záložna

08.12.2010 17:15Česká národní banka dnes odejmula Vojenské družstevní záložně povolení působit jako družstevní záložna. Důvodem byly přetrvávající závažné nedostatky v podnikání této družstevní záložny. ČNB to uvedla v tiskovém prohlášení.