Praha-město Praha-západ

Dynamo v Edenu odehrálo dobrý zápas, ale body to nepřineslo

PRAHA - 26.11.2023 09:30

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli v 16. kole FORTUNA:LIGY na hřišti pražské Slavie 2:1 a v tabulce jsou stále poslední. V sobotu doma přivítají Hradec Králové (15.00).

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Jihočeši odehráli v Edenu velmi dobrý zápas, ale bodově vyšli opět naprázdno, a tak se stále nacházejí na dně ligového pelotonu. Utkání pro ně nezačalo vůbec dobře, hned z prvního rohu v 7. minutě inkasovali, když se zblízka trefil Jurečka. Ale za třináct minut Dynamo zaplněný stadion šokovalo. Po dalším rohu domácích gólman Šípoš chycený balon rychle vykopl na sprintujícího Aliho, ten se prosadil přes dva obránce, nahrál Adediranovi, který střelou po zemi k levé tyči vyrovnal. Ve 33. minutě se ve velké šanci ocitl Jurečka, ale branku hostů netrefil. Pět minut před přestávkou šel na druhé straně do brejku Suchan, ale zpoza vápna ukvapeně vystřelil slabě a přímo doprostřed branky, kde Mandous neměl problém míč zkrotit.

Po přestávce červenobílí Dynamo přitlačili na jeho půlku a dlouho marně dobývali jeho branku. Navíc měli štěstí v 65. minutě, když Suchan trefil tyčku, v té samé minutě ale měli štěstí i hosté, protože Provod napálil břevno. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě. Po faulu poslal Provod zleva centr do vápna, kde se míč šťastně odrazil od Chytila do sítě. Slavia si pak už vítězství v klidu pohlídala.

Branky: 7. Jurečka, 72. Chytil – 20. Adediran. ŽK: Hromada – Zápotočný (trenér), Šigut, Adediran. Rozhodčí: Kvítek – Kubr, Kříž – Vokoun (video). Diváků: 16 620.

Slavia: Mandous – Vlček, Ogbu, Bořil – P. Ševčík, Hromada (46. Zafeiris) – Tomič (61. Provod), Jurečka, Wallem, Chytil (76. Schranz) – Van Buren (61. Masopust).

Dynamo: Šípoš – Alli (78. Skalák), Adediran (85. V. Hora), P. Hellebrand, Hubínek, Králik (C), Nikl, Sladký, Trummer, Suchan, Šigut (63. Osmančík).