Praha-město Praha-západ

Dynamo na Spartě utrpělo debakl

PRAHA - 22.10.2023 17:43

Ve 12. kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v Praze se Spartou 0:4. Jihočeši hráli otevřený fotbal, na držení míče to bylo 55:45, ale efektivní domácí trestali každou jejich chybu. V sobotu doma Dynamo přivítá Pardubice (15.00).

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Jako první se v utkání důrazněji projevil v 7. minutě domácí Karabec, jeho pokus ale Šípoš v pohodě kryl. Na druhé straně našel o dvě minuty později Hora na velkém vápně Alliho, ten však z dobré pozice mířil jen vedle pravé tyčky. Skóre se měnilo v 17. minutě. Karabec krásně přihrál na hranici velkého vápna Kairinenovi a ten levačkou střelou k pravé tyči dal na 1:0. To domácí uklidnilo a vytvořili si další dvě tutovky. Nejdříve Pešek mířil nad a pak Kuchta branku překopl ze dvou metrů! Do přestávky ale Sparta přece jen ještě jednou skórovala. Šigut na útočné polovině špatně a nesmyslně přihrával, míče se zmocnil Kuchta, vyslal do brejku Peška, ten se vyhnul vyběhnuvšímu Šípošovi a do prázdné branky pohodlně zvýšil na 2:0.

Pokud Jihočeši mysleli o přestávce na nějaký zvrat, hned v úvodu druhého poločasu je Sparta vrátila rychle na zem. Kairinen našel centrem z přímého kopu ve vápně Sörensena a ten hlavou potřetí rozvlnil síť za Šípošem. Čtvrt hodiny před koncem pak Ševčík svým prvním ligovým gólem za Spartu uzavřel účet zápasu na 4:0.

Branky: 17. Kairinen, 45. Pešek, 46. Sørensen, 76. M. Ševčík. ŽK: Kairinen, Panák (oba Sparta). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Leška. Diváků: 16 547.

Sparta: Vindahl – Vitík (71. Gomez), Panák, Sørensen – Wiesner, Kairinen (60. Laçi), Sadílek, Ryneš – Pešek (71. Birmančević), Kuchta (77. Sejk), Karabec (60. M. Ševčík). Trenér: Priske.

Dynamo: Šípoš – Nikl, L. Havel, Králik – Osmančík (59. Skalák), Čermák (75. Hubínek), P. Hellebrand (75. Suchan), J. Hora I, Trummer – Šigut (59. Adediran), Alli (90. Sladký). Trenér: Nikl.