Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

ČEZ Motor neudržel v Prostějově tříbrankové vedení, druhý bod získal v nájezdech

PROSTĚJOV - 16.01.2016 20:36

Ani vedení 3:0 na začátku třetí třetiny nestačilo v dnešním 41. kole WSM ligy hokejistům ČEZ Motoru k plnému bodovému zisku na ledě Prostějova. Domácí v normální hrací době manko smazali, o dvou bodech pro Jihočechy pak rozhodl v samostatných nájezdech kapitán Straka.

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 3:4sn (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)

Dlouho to vypadalo, že hokejisté Motoru kráčejí v Prostějově za třemi body. Díky dvěma trefám Kuchejdy a gólu Mikysky získali na začátku třetí dvacetiminutovky tříbrankový náskok, jenže Hanáci dokázali srovnat. Vyrovnání přišlo v čase 59:42 z hokejky Drtiny v době, kdy na trestné lavici seděl jeho spoluhráč Protivný a trenéři odvolali gólmana Horčičku. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich bod navíc pro hosty vystřelil Straka.

Branky a nahrávky: 46. Šlahař (Luňák, Drtina), 57. Venkrbec (Illéš), 60. Drtina (Venkrbec, Luňák) - 21. Kuchejda (Nouza), 35. Kuchejda (Vráblík), 41. Mikyska (Žálčík), rozhodující nájezd Straka. Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 2413.

Prostějov: Horčička - Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl - Luňák, Cetkovský, Venkrbec - Novák, Moskal, Čuřík - Šlahař, Augustin, Volek - Zadražil, Illéš, Krejčík.

České Budějovice: Bláha - Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb - Květoň, Rob, Chovan - Nouza, Straka, Kuchejda - Žálčík, Mikyska, Babka - Marek, Guman, Švihálek.