Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

ČEZ Motor si komplikuje postavení pro play off, nemá jistotu první čtyřky

PROSTĚJOV - 02.02.2015 21:18

V dnešním 51. kole první ligy, předposledním v základní části, prohráli hokejosté ČEZ Motoru v Prostějově a zkomplikovali si tak vyhlídky na to, že boje o play off budou začínat na domácím ledě. Ve středu musí doma proti Litoměřicím uspět, jinak také mohou spadnout na pátou příčku, což by je ve vyřazovacích bojích poslalo nejdříve na stadion soupeře.

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Domácí o své výhře rozhodli ve druhé třetině. Jihočeši dvakrát inkasovali během necelé minuty (to se jim letos nestalo zdaleka poprvé). Ještě před tím neproměnil hostující Vaniš trestné střílení. Na začátku třetí třetiny se z trestného střílení neprosadil ani prostějovský Meidl. Motor se dlouho marně snažil snížit, povedlo se to až v 51. minutě Strakovi při přesilovce. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power play.

Branky a nahrávky: 35. Kňazev (Venkrbec, Malý), 36. Meidl (Krejčík) - 51. Straka (Vráblík). Rozhodčí: Kubičík - Lukš, Novák. Vyloučení: 8:7, navíc Husák (PRO) 10 minut OT a Bohunický (CEB) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 973.

Prostějov: Šimboch - Kužel, Látal, Roupec, Husák, Malý, Kolibár, Hawlík - Meidl, Krejčík, Matuš - Luňák, Venkrbec, Kňazev - Moučka, Duba, Indra - Kajaba, Stejskal.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Bohunický, Suchánek - Nouza, Straka, Švihálek - Kuchejda, Přibyl, Boháč - Marek, Rob, Vaniš - Trummer, Bárta, Pašek.