Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Hokejisté ČEZ Motoru sestřelili prostějovské Jestřáby sedmi přesnými zásahy

PROSTĚJOV - 15.11.2014 20:29 - Aktualizováno: 16.11.2014 07:13

V 25. kole první hokejové ligy vyhrál v sobotu ČEZ Motor České Budějovice v Prostějově vysoko 7:3. O výhře rozhodli Jihočeši ve třetí třetině, ve které vstřelili tři branky a ani jednou neinkasovali.

Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)

Na ledě předposledního celku šli hosté v první třetině do dvoubrankového vedení a když ve druhé dvacetiminutovce dali třetí gól, vypadalo to na snadný zápas. Jenže Jestřábi pořádně roztáhli křídla a z 0:3 dokázali během 194 sekund srovnat na 3:3! Motor se pak ale znovu rozjel na plné obrátky a v přesilovkách byl nekompromisní, využil jich hned pět. Celkem osm bodů posbíral nejproduktivnější útočný pár ligy Nouza-Straka. Jejich spoluhráč Suchánek odehrál jen 14 minut, po trestu ve hře průběhu utkání už jen pouze přihlížel.

Branky a nahrávky: 24. Meidl (Indra), 26. Cienciala, 27. Venkrbec (Luňák, Stejskal) - 4. Straka (Nouza), 13. Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (Heřman, Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajič (Nouza, Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, Rob), 45. Nouza (Straka, Mucha). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:7, navíc Heřman 10 min. OT, Suchánek (oba Č. Budějovice) trest ve hře. Využití: 1:5. Diváků: 1913.

Prostějov: Halász - Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Jedlička, Kaluža - Indra, Meidl, Kajaba - Venkrbec, Stejskal, Luňák - Černý, Kovařík, Coufal - Sršeň, Duba, Cienciala.

České Budějovice: Kůdela - Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Růžička, Kříž - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Boháč - Přibyl, Trummer.

Petr Zachar (Prostějov): První třetina se nám moc nepovedla. Byly tam momenty, kdy nás hosté přehrávali. V druhé části jsme dali góly, vyrovnali jsme, ale poté jsme se vlastní nedisciplinovaností připravili o lepší výsledek. Na začátku třetí třetiny nám v oslabení padly dva góly a to rozhodlo celý zápas. Zlomový okamžik utkaní byl také za stavu 3:3. Kdy jsme špatně střídali a zároveň jsme udělali faul, šli jsme do tří a vteřinu před koncem oslabení jsme dostali branku.

Petr Rosol (České Budějovice): Měli jsme dobrý začátek zápasu, dostali jsme se do tříbrankového vedení, ale pak jsme měli bohužel osmiminutový výpadek, kde jsme nechali domácí srovnat. Po oddechovém čase jsme se zklidnili a měli pak už zápas pod svou kontrolou.