Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Motor veze z Hané všechny tři body

OLOMOUC - 29.10.2021 21:43

V utkání 19. kola Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického Motoru v Olomouci 5:2 a získali tři cenné body. V úterý hrají Jihočeši v Plzni, doma se představí v pátek 5. listopadu s Pardubicemi.

HC Olomouc - Motor České Budějovice 2:5 (0:3, 2:0, 0:2).

Utkání to bylo co se vývoje skóre týká jako na houpačce. V úvodní dvacetiminutovce utekli Jihočeši domácím o tři branky, po druhé třetině to však bylo jen o branku. Drama se však nekonalo, protože Motor zase ovládl třetí třetinu a dvěma góly stvrdil svoji výhru. Poprvé se po svém návratu trefil Jiří Novotný.

Branky a nahrávky: 22. J. Knotek (Ondrušek), 35. J. Káňa (Nahodil, David Krejčí) – 2. Štich (M. Hanzl), 15. L. Pech (Gulaš), 16. Gulaš (L. Pech, J. Novotný), 43. J. Novotný (Gulaš), 59. M. Hanzl. Vyloučení: 4:5, využití: 2:2. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Zíka, Bohuněk. Diváků: 4403.

Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, Škůrek, Rašner, T. Černý, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí, Klimek – Ostřížek, J. Knotek, Kucsera – Kunc, Nahodil, V. Tomeček – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Burian.

Motor: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – Chlubna, J. Novotný, Vondrka – Holec, L. Pech, Gulaš – Abdul, D. Voženílek, Valský – T. Šoustal, M. Hanzl, Karabáček.