Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Dynamo v druhé lize poprvé prohrálo

OLOMOUC - 18.09.2016 19:30

Fotbalisté českobudějovického Dynama v právě probíhajícím ročníku druhé ligy prohráli. V televizním utkání včera podlehli Olomouci na jejím hřišti nejtěsnějším rozdílem 1:0. O třech bodech pro Sigmu rozhodl ve vyrovnaném utkání s množstvím šancí v 78. minutě obránce Vepřek. V pátek 23. září hostí Jihočeši od 18 hodin Frýdek - Místek.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 78. Vepřek. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubec, Kožár. ŽK: Čermák. Diváci: 1994.

Olomouc: M. Buchta - Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (77. Buchvaldek), Houska, Plšek (89. Radaković), Petr (67. Habusta), Falta - Chorý.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš (88. Hála) - Pešek (81. Kadula), Benát, Táborský (65. Wermke) - Kalod.

David Horejš (České Budějovice): Ten, kdo v tomto špatném počasí přišel na fotbal, určitě nemusel litovat. Z obou dvou stran se hrálo dobré utkání. Domácí vstoupili do zápasu dobře, měli více pohybu a dobře kombinovali. Prvních dvacet minut byli jasně lepší, ale bez nějaké vyložené šance. My jsme dobře bránili, ale přesto jsme věděli, že musíme tu naší aktivitu zvýšit, protože tímto způsobem bychom v Olomouci jen těžko obstáli. Zápas se lámal okolo sedmdesáté minuty, kdy jsme měli několik příležitostí, avšak bohužel jsme gól nedali. Domácí tam pak dohráli jednu akci po centru z pravé strany, gól na rozdíl od nás dali, takže vyhráli šťastně, ale zaslouženě.

Václav Jílek (Olomouc): Zasloužené vítězství to bylo asi pouze z toho pohledu, že jsme na rozdíl od soupeře dali gól. Jinak si myslím, že vzhledem k vývoji utkání to bylo hlavně šťastné vítězství. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, což se naplnilo. My jsme chtěli hrát hodně aktivně, agresivně a cílem bylo vytvářet si šance. To se nám dařilo jen v úvodu, pak se hra v závěru poločasu postupně vyrovnávala. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře. Soupeř byl aktivnější a ztratili jsme pohyb a kvalitu. Budějovice svou dobrou dvacetiminutovku korunovaly dvěma nebo třemi velkými šancemi, které by asi za normálních okolností skončily gólem. My jsme pak z protiútoku kontrovali a závěr jsme si pak již pohlídali.