Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Táborsko přišlo o dva body z penalty v nastavení

OLOMOUC - 06.03.2016 18:39 - Aktualizováno: 06.03.2016 18:40

Fotbalisté Táborska remizovali dnes v 17. kole FNL v Olomouci s béčkem Sigmy 1:1, když vyrovnávací gól dostali v 92. minutě z penalty.

SK Sigma Olomouc B - FC MAS Táborsko 1:1 (1:1)

Známý fakt, že fotbalový zápas se musí dotáhnout až do posledního hvizdu rozhodčího, se v neděli dopoledne postavil proti hráčům druholigového FC MAS Táborsko v Olomouci. V duelu s tamním béčkem přišli Jihočeši o vítězství zcela zbytečně v nastaveném čase z penalty, kterou proměnil Yunis po faulu na Rajnocha. Zhruba tři, čtyři minuty předtím přitom hosté sami skórovali Cikuem, který na zadní tyči skvěle hlavičkou proměnil centr z pravé strany.

Pro Táborsko je remíza další ztrátou, neboť v utkání bylo po většinu času lepším týmem. Toto konstatování platí zejména pro první poločas. Z převahy Táborska vyplynuly šance, jenže Džafič otřásl břevnem a Froněk svou nadějnou hlavičku mezi tři tyče nedostal. Síť za brankářem Spurným se rozvlnila v 45. minutě po dorážce Džafiče, kterého ale sudí přistihli v ofsajdu.

Po obrátce olomoučtí mladíci hru více vyrovnali. Brankář hostí Toma v 62. minutě skvěle vyčapal Moulise. Ještě dříve než záložník Táborska Ciku skóroval, měl v 75. minutě dřívější příležitost, ale neporadil si s ní. Krátce před koncem normální hrací doby už úspěšný byl a roztaženýma rukama v běhu slavil gól. Jihočeši si ale záludnost nastavení nepohlídali, nechali se zatlačit a Hanáci si vybojovali dárek - zmíněnou penaltu. Hosté se z hanácké metropole vraceli zklamáni, že jim výhra utekla mezi prsty v posledních vteřinách.

Branky: 90+2. Yunis (pen.) - 88. Ciku. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Myška. ŽK: Habusta, Yunis - Cíferský. Diváků: 187.

Olomouc B: Spurný - Texl, Habusta, Rajnoch, Jemelka - Kalvach, Yunis, Hýbl, Moulis (65. Hladík) - Malec (46. A. Ševčík), P. Ševčík.

Táborsko: Toma - Juroška, Cífeský, Mráz, Hanzlík - Sladký - Džafič, Javorek (90 + 1. P. Pilík), Nešický, Ciku - Froněk (64. Presl).

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Měli jsme pět gólovek, z nichž jsme většinu nedali. Když už zápas dostaneme na naši stranu v 88. minutě, tak místo abychom vše v klidu dohráli, dostali utkání pod kontrolu, kombinovali, tak začneme jen bránit. Vykoledovali jsme si penaltu, která nás připravila o vítězství. Je to velká škoda. Jsem zklamaný, naštvaný. Není to poprvé, kdy se nám stalo, že jsme odevzdali dva body. Je to obrovská chyba. Máme zkušené mužstvo, které mělo závěr zápasu zvládnout. V první půli jsme byli jasně lepší a přišly i šance. Ve druhé půli jsme byli také lepší, i když soupeř hru postupně vyrovnával. Když jsme dali branku, přestali jsme najednou hrát a začali jsme bláznit. Míče jsme jen odkopávali a ty se nám hned vracely. To, jak jsme přišli o výhru, je trestuhodné.