Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Třinec góly dal, Banes Motor ne, a tak Oceláři vedou v sérii 1:0

TŘINEC - 17.03.2024 18:19

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru prohráli dnes v prvním utkání čtvrtfinálové série play off extraligy v Třinci 2:0. Druhý duel se hraje zítra opět v Třinci (17.00)

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Od úvodního buly se hrál z obou stran pozorný hokej s důrazem na to neinkasovat. Přesto se šance rodily, v první třetině jel sám na brankáře hostů Voženílek, ale Hrachovina měl bleskurychlou lapačku. Ve druhé dvacetiminutovce se hrál přece jen o něco lepší hokej, ale brankáři se překonávali, především hostující Hrachovina. Rozhodnutí tak přišlo až ve třetí třetině. V ní se trefil ve 44. minutě domácí Nedomlel a Třinec si v klidu hlídal hubený náskok, o který však mohl v závěru přijít. Nejdříve se Gulašovo střela otřela o pravou tyčku za již překonaným Mazancem a pak v poslední minutě při power play Motoru se před Mazancem odehrála doslova valná hromada, kdy měl na holi vyrovnání Harris. Chvílemi nebylo ani zřejmé, kde se puk v brankovišti nachází, ale sudí hru nepřerušili a poté ujel Nestrašil a do prázdné branky dal druhý třinecký gól.

Branky a nahrávky: 44. Nedomlel (M. Růžička), 60. Nestrašil. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lederer, P. Blažek. Vyloučení:1:1. Diváků: 5400.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička, Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Doudera, Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Harris, Ordoš – Kubík, Pech, D. Simon – Vopelka, Koláček, Toman.

Zdeněk Moták (Třinec): „Těžké utkání, ve kterém jsme měli o něco více šancí, ze kterých jsme mohli dát gól. Podali jsme výborný týmový výkon podpořený všemi hráči. To je důležité i pro další zápasy v sérii. Valná hromada v závěru byla nevídaná, ale puk v brance nebyl.“

Ladislav Čihák (Motor): Byl to typický první zápas play off. Soupeř byl aktivnější a lepší. Nás několikrát podržel gólman Hrachovina. Dlouho to bylo 0:0. Pokyny z naší strany byly jednoznačné. Nefaulovat a nepouštět Třinec do přesilovek, protože dobře víme, že je má skvělé. Ale malinko nám chyběl větší důraz do branky."