Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Dynamo prohrálo v Karviné z penalty v 93. minutě a je opět poslední

KARVINÁ - 17.03.2024 07:02

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli v 25. kole FORTUNA:LIGY v Karviné 2:1 gólem z penalty z 93. minuty a v tabulce klesli znovu na poslední místo. V dalším kole po reprezentační přestávce přivítají doma 31. března pražskou Spartu (18.00).

MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Dynamo poslal ve 20. minutě do vedení Suchan. Zkušený Ondrášek potáhl míč po křídle, odcentroval před branku, kde už měl neobsazený Suchan snadnou práci. Domácí po 10 minutách vyrovnali. Čavošovu střelu brankář Janáček vyrazit jen před sebe, Memič doběhl k míči včas a dorazil ho do sítě. Rozhodnutí přišlo ve třetí minutě nastavení. Střídající Alli ve vlastní šestnáctce zahrál nešťastně rukou a sudí Všetečka nařídil pokutový kop pro domácí. Z penalty nekompromisně zavěsil Iván.

Branky: 30. Memič, 90.+3 Iván z pen. – 20. Suchan. Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Lakomý – Zelinka (video). ŽK: Holec, Fleišman, Svozil, Boháč, Doležal, Iván – Nikl, Šigut, Sladký, Poulolo, Hellebrand. Diváci: 1862.

Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Moses (83. Traoré), Boháč (83. Vinícius) – Memič (75. Ražnatovič), Čavoš, Regáli (67. Iván) – Doležal. Trenér: Vlk.

České Budějovice: Janáček – Sladký, Poulolo, Králik, Trummer – Čermák, Nikl (89. Skalák), Hellebrand (89. Böhm) – Suchan – Šigut (70. Alli), Ondrášek (80. Tranziska). Trenér: Lerch.

Marek Bielan (asistent trenéra Karviné): "Kluci hráli dobře už v Liberci. Viděl jsem skoro každý zápas mužstva, byl jsem na skoro každém tréninku a trenér Jarábek s nimi pracoval velmi dobře. Kondičně jsou kluci velmi dobře připravení, což dnes potvrdili. Za výhrou jsme si šli. Za tři dny, co jsme u týmu, jsme toho moc udělat nemohli. Jen jsme hráčům opakovali, že jsou ligoví fotbalisté, přestože mohli slyšet a číst, že to tak už není. Postavili jsme hru na Martinu Doležalovi na hrotu. Ač nedal gól, strašně moc nám pomohl. Co se týče penalt, nejsem tady od toho, abych komentoval výkon rozhodčích. Dnes a zítra jsem trenér A-mužstva, v pondělí se ale vracím k rezervnímu týmu. Zda tu bude jiný trenér, je na vedení. Pokud tu už dnes byl, tak viděl, že tohle mužstvo má sílu."

Jiří Lerch (Dynamo): "Na zápas jsme se hodně chystali. Kvůli tomu, abychom zlomili černou venkovní sérii, jsme změnili rozestavení a vyměnili brankáře. Začali jsme skvěle. V první šanci Sladký překopl, ale z další jsme šli díky Suchanovi do vedení a měli Karvinou na lopatě. Po individuální chybě jsme ale inkasovali a domácí se dostali do sedla. Ve druhém poločase jsem na hráčích viděl nervozitu a strach o výsledek. Zbytečně jsme nakopávali balony, které se nám vracely a byly z toho nebezpečné situace. Co se týče penalt, opravdu nerozumím pravidlu o ruce ve vápně. Minulý týden nám se Zlínem takovou odvolali a teď ji proti nám odpískali. Ale měli jsme dát více branek a nemuseli jsme teď po zápase brečet. Je to opravdu smolná porážka, ale zajíci se sčítají až po honu. Prohráli jsme venku, není to zase taková tragédie, i když u konkurenta v boji o záchranu."