Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Dynamo v Třinci udrželo nulu, jednou skórovalo a veze tak tři body

TŘINEC - 15.08.2015 12:43

Fotbalisté Dynama České Budějovice vyhráli dnes dopoledne ve 3. kole druhé ligy (FNL) v Třinci 1:0 brankou Řezáče z 9. minuty a po dvou předchozích remízách si tak připsali do tabulky první tříbodový "zářez". V pátek je čeká na domácím hřišti derby s Táborskem (18.00).

Třinec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Začátek utkání patřil domácím, kteří se v úvodních minutách tlačili před Křížka, ale byli to hosté, kteří šli z první šance do vedení. Řezáč si v deváté minutě naběhl na dlouhý pas Dvořáka, protlačil se mezi třinecké obránce a střelou po zemi překonal Palečka. Minutu na to mohl po chybě Velnera zvýšit Jurdík, ale Palečka nepřekonal a odražený míč uklidil do bezpečí Knötig. V dalším průběhu první půle se hosté více soustředili na defenzivu a Třinec do žádných šancí nepouštěli. V závěru poločasu Dynamo dvakrát z protiútoků, Lima napálil odražený míč zpoza šestnáctky těsně nad bránu, Jurdíka zase vychytal Paleček.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. Třinečtí měli převahu, ale gólové příležitosti nepřicházely. Naopak hosté stále hrozili z brejků. Kalod ve slibné šanci, kdy zleva postupoval sám na branku, ještě zvolil zbytečně kličku zpět a míč mu odebral Hloch. Slezané pak měli dvě největší šance po chybách Křížka. Ten podběhl centry Mozola a Knötiga, ale ani v jednom případě z toho branka nebyla.

Hodně vzruchu přinesl závěr zápasu. Domácí ve druhé minutě nastavení dali gól, který ale rozhodčí neuznal, což vyvolalo na třinecké straně bouři nevole a mezi hráči obou týmů vzájemnou strkanici ze strany hostů následně zdržování a rozhodčí tahal jednu žlutou kartu za druhou. Nicméně hosté už důležité vítězství udrželi.

Branka: 9. Řezáč. Rozhodčí: Váňa - Koval, Vitner. ŽK: 42. Málek, 58. Teplý, 82. Vomáčka, 90+2. Hloch - 35. Dvořák, 50. Kalod, 54. Lima, 79. Řezáč, 90+2. Křížek, 90+2. Šimák. Diváků: 1012.

Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig - Bedecs - Malcharek (64. Joukl), Málek (59. Ceplák), Mozol, Teplý (76. Černý) - Dedič.

Č. Budějovice: Křížek - Dvořák, Hric, Novák, Funda - Řezáč (84. Pešek), Hála, Lima, Jurdík (53. Buchvaldek) - Šimák - Kalod (70. Linhart).