Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Pro diváky luxus, pro trenéry infarkt. Opavský blázinec skončil 3:3

OPAVA - 21.09.2014 17:34

Neporaženým celkem ve Fotbalové národní lize zůstává i po sedmém kole tým FC MAS Táborsko. Týmu se podařilo vybojovat bod v sobotní gólové přestřelce na půdě Opavy po remíze 3:3. Ve Slezsku se dvakrát trefil Adnan Džafić, poprvé v dresu Táborska skóroval také Elvist Ciku. Trenér Jihočechů Petr Frňka nazval zápasem blázincem.

Slezský FC Opava - FC MAS Táborsko 3:3 (2:1)

"Pro nezaujatého diváka to bylo hezké utkání, pro trenéry infarktové," řekl kouč FC MAS Táborsko. Ten přiznal, že jeho tým nehrál v první půli dobře, Opava v ní měla více ze hry a určovala vývoj zápasu. Domácí byli aktivnější, měli lepší pohyb a byli také důraznější. Dopředu ho hnaly dvě tisícovky diváků.

Opava šla do vedení už v 6. minutě po tečované ráně Zd. Pospěcha. Za pět minut bylo srovnáno, když se do brány ze střední vzdálenosti trefil Džafič. Festival otevřených obran pokračoval hned za minutu, když se po chybě Táborska stal střelcem Ševčík na 2:1. "Soupeř měl v první půli další tři až čtyři příležitosti a mohl zápas definitivně rozhodnout. Naštěstí pro nás se tak nestalo. My jsme hrozili z brejků a při nich jsme si vypracovali tři šance," uvedl Petr Frňka.

Hlas v kabině Táborska byl o přestávce jasný: Hrajme jinak, agresivněji! Po obrátce se Táborsko Opavě vyrovnalo právě v bojovnosti a obraz utkání se začal obracet. Jihočeši více drželi míč a Opava útočila rychlými kontry. Krátce po přestávce využil Ciku zaváhání opavského Mikuly, vzal mu míč a srovnal na 2:2. Jenže Slezané hned po rozehrávce ve středovém kruhu zamířili k brance hostí a změnili skóre na 3:2 Horkou.

"Museli jsme znovu dotahovat. Chtěl bych velice vyzdvihnout morálku týmu, protože náš výkon v mnoha ohledech nebyl takový, na jaký jsme zvyklí, a přesto se nám povedlo vyrovnat Džafićem na 3:3," těšilo Petra Frňku. Pak Opava vykopávala z čáry Traorého hlavičku a pět minut před koncem domácí Grussmann napálil břevno. V poslední minutě se do šance řítil Tusjak, udělal kličku opavskému brankáři, ale z úhlu už míč mezi tři tyče nedostal.

"Zápas byl náročný na psychiku. V obraně udělala obě mužstva velké množství chyb. Šancí se zrodilo až moc. Takto si to trenéři nepředstavují. Opava se doma snažila odčinit porážku ve Vlašimi. Vydržela s námi nejdéle ze soupeřů běhat, šla až na hranici sebeobětování. Byl to moc těžký zápas, který mohl v posledních minutách skončit vítězstvím jednoho, nebo druhého týmu. Určitě jsme chtěli v Opavě vyhrát. Teď ani nevím, jestli mám z bodu radost, ale je to bod z venku," shrnul Petr Frňka.

Teď se Táborsko soustředí na "anglický" týden. Ve středu hostí doma v poháru Viktorii Plzeň a v sobotu přivítá ve FNL Třinec.

Branky: 6. Pospěch, 12. Ševčík, 51. Horka - 11. a 79. Džafič, 50. Ciku. Rozhodčí: Berka - Vlasjuk, Caletka. ŽK: Metelka, Mikula - Džafič, Traore, Strnad, Javorek. Diváků: 2241.

Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka (69. Grussmann), Horka Svatonský (77. Vavřík), Ševčík, Schaffartzik - Mrázek (80. Kuzmanović).

Táborsko: Toma - Kotrba, Cíferský, Mráz, Divíšek (46. Presl) - Javorek - Ciku (73. Přeučil), Traoré, Džafič, Tusjak - Musiol (53. Strnad).