Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

I ve třetím zápase Táborsko remizovalo, opět to bylo 1:1

FRÝDEK-MÍSTEK - 17.08.2014 08:05 - Aktualizováno: 17.08.2014 15:40

Fotbalisté Táborska i ve třetím zápase nového ročníku Fotbalové národní ligy remizovali a opět 1:1. Tentokráte včera ve Frýdku-Místku.

MFK Frýdek-Místek - FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Hosté sice měli od začátku zápasu mírnou převahu, ale do šancí se dostávali jen sporadicky. Navíc ve 23. minutě inkasovali. Hezkou akci rozjel na pravé straně Pribula, přesným pasem v pokutovém území našel Taliana, který otevřel skóre. Pro Jihočechy mohlo být ještě hůře. Po kombinaci Žídka se zakončujícím Uškovičem střílel druhý jmenovaný z dobré pozice pouze do Tomy, následně Matúš těsně minul. Pak zahrozilo i Táborsko. Zcela osamocený Presl ale domácí bránu trestuhodně překopl.

Po přestávce mohl domácí uklidnit Matúš, zblízka se však neprosadil. Pak se hra před výbornou návštěvou téměř tří tisícovek diváků trochu uklidnila, hosté dostávali soupeře pod tlak jen velmi těžko a složitě. Když už se zdálo, že tři body zůstanou na Moravě, táborský kapitán Mráz si našel po centru místo v pokutovém území a nekompromisně zavěsil.

Zatímco v prvních dvou kolech trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka své svěřence spíše chválil a ve hře nacházel pozitiva, tentokráte byl mnohem kritičtější. "Jsem spokojen, že jsme neprohráli a zůstáváme neporaženi, ale vůbec nejsem spokojen s tím, jak jsme hráli v prvních pětačtyřiceti minutách. To neodpovídalo našim schopnostem," uvedl Petr Frňka.

"V prvním poločasu jsme byli horší ve všem - v rychlosti, bojovnosti, přímočarosti, naše hra nebyla dobrá. Stáli jsme dlouho na míči, hráli jsme moc do šířky. Nemohli jsme pomýšlet na lepší výsledek," řekl trenér FC MAS Táborsko.

Druhá půle byla ze strany Táborska už podstatně lepší. Jihočeši začali hrát to, co umí. Soupeře pustili už jen do jedné velké příležitosti a do několika brejků. "Povedla se nám opět střídání. Střídající hráči hru ožili, rozpohybovali. Hráli jsme podle mých představ," vyzdvihl druhý poločas Petr Frňka. Ten dodal, že tým má za sebou těžké utkání a je rád za bod.

Branky: 23. Talián - 87. Mráz. Rozhodčí: Kocourek - Kubr, Arnošt. ŽK: Literák, Žídek - Presl, Javorek. Diváků: 2632.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Uvíra, Žídek, Literák - Ilko, Mozol (81. Vašenda), Pribula (88. Coufal), Talián - Matúš (69. Zapalač), Uškovič.

Táborsko: Toma - Divíšek, Kotrba, Ciferský (80. Tusjak), Mráz - Šiml (52. Traore), Džafič, Presl, Javorek - Přeučil (57. Musiol), Strnad.