Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Dynamo vyhrálo popáté v řadě a stále je na dohled čelu FNL

FRÝDEK-MÍSTEK - 26.04.2014 22:53

Fotbalisté Dynama České Budějovice vyhráli dnes ve Frýdku-Místku 2:0 a připsali si tak pátou výhru v řadě. Díky tomu jsou stále na dohled čelu tabulky Fotbalové národní ligy a patří mezi adepty k postupu do nejvyšší soutěže, Gambrinus ligy. Branky Dynama vstřelili Klesa a Machovec z penalty. V průběhu utkání měli Jihočeši i štěstí, neboť domácí dvakrát trefili břevno a jednou tyč.

Frýdek-Místek - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Po opatrném začátku tměli první dvě vážnější šance domácí. Po deseti minutách protáhl Křížka z úhlu Staško, ale brankář Jihočechů byl pozorný. O šest minut později si naskočil na centr z levé strany Talián a hlavičkoval do tyče, následnou dorážku Staška Křížek zlikvidoval.
Hosté využili hned svoji první šanci. Ve 21. minutě dostal prostor Linhart, jeho střelu vyrazil gólman Prepsl pouze ke Klesovi, jenž poslal balon do sítě. Srovnat mohl v samotném závěru poločasu Mozol, ale z přímého kopu trefil pouze břevno Křížkovy svatyně.

Jednobrankové vedení Dynamo po pauze brzo navýšilo. V 51. minutě byl ve vápně faulován Brunclík a Machovec se z penalty nemýlil. Pak při nich stálo opět štěstí, když Zapalač na vápně napřáhl a jeho dělovku znovu zastavilo břevno. Jihočeši v pohodě hlídali dvoubrankové vedení, až v závěru si Frýdek vytvořil tlak, se kterým se ovšem obrana Dynama vypořádala.

Poločas: 0:1. Branky: 21. Klesa, 51. Machovec (pen.). ŽK: Literák - Novák, Funda, Machovec. Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Kotík. Diváků: 2830.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Cigánek, Žídek - Talián, Mozol (84. Soukup), Palko, Zapalač - Kmoníček (46. Prokeš), Staško (86. Kovařík).

Dynamo: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát (78. Herzán), Brunclík, Funda (73. Chmelo) - Kalod, Linhart (91. Hanzlík).