Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Táborsko ve Frýdku-Místku třikrát inkasovalo, přihlíželo přes pět tisíc diváků

FRÝDEK-MÍSTEK - 25.08.2013 10:55

Spanilá jízda druholigového nováčka z Frýdku-Místku trvá. V sobotním utkání porazil před zraky více než pěti tisíc diváků FC MAS Táborsko 3:0 a je v čele Fotbalové národní ligy. Výsledek vyzněl jednoznačně, ale obraz hry takový vůbec nebyl. Naopak, Jihočeši byli více než vyrovnaným soupeřem, v první půli i lepším týmem, ale opět "umřeli" na neproměňování svých šancí. Frýdek-Místek velmi pozorně bránil, řadu pokusů o střely Táborska zablokoval a pak vyrážel do rychlých brejků, které umí dokonale.

Do sítě Jihočechů se dvakrát trefil H. Prokeš (jednou z penalty), který už má pět zásahů. Táborsko nasbíralo po pěti kolech soutěže jen pět bodů a o ty další se popere v příštím duelu doma se třetím Sokolovem.

Bookmakeři věřili, že pokud Táborsko přežije ve Frýdku-Místku úvod zápasu, může si sáhnout pro body. Jenže domácí skórovali už v 11. minutě Prokešem, který skóroval z úhlu. Stejný hráč navýšil za deset minut skóre ze značky pokutového kopu po faulu brankáře Tomy. Hosté mohli litovat toho, že hned v prvních sekundách zápasu Potočný nepotrestal chybu gólmana Prepsla. A přišly jejich další příležitosti, jenže opět Potočný, pak Javorek ani Šimák míč za brankovou čáru nedostali. Zejména šance Potočného, který na malém vápně nevyužil přihrávku Presla, byla dvousetprocentní.

Trenér hostí se snažil ofenzivu do druhé půle posílit nasazením Vukadinoviće. Snaha o zkorigování výsledku byla marná, naopak Mozol zhruba po hodině hry přidal třetí frýdecko-místecký úspěch a o vítězi bylo rozhodnuto. I potom se mohlo skóre změnit, ale Javorek v 73. minutě vyraženou Strnadovu střelu dorážel nad břevno.

MFK Frýdek-Místek - FC MAS Táborsko 3:0 (2:0)

Branky: 11. Prokeš, 21. Prokeš (pen.), 62. Mozol. Rozhodčí: J. Kalenda. ŽK: Lukáš, Literák, Silveira - 20. Toma, Sladký, Šiml. Diváků: 5320.

MFK Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Žídek, Silveira, - Vrťo, Mozol (90. Talián), Vašenda, Šrom (83. Dobrovolný) - Lukáš, H. Prokeš (90. Soukup).

FC MAS Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Kotrba - Šiml - Presl (68. Kočí), Javorek, Šimák, Potočný (46. M. Vukadinović) - Strnad (80. Musiol).