Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

ČEZ Motor vedl v Třebíči 4:0, nakonec to bylo drama s třemi body pro Jihočechy

TŘEBÍČ - 04.02.2016 07:44

Ve 47. kole první WSM ligy vyhráli včera hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru na ledě Třebíče 5:4 a zvítězili za tři body již počtvrté v řadě. V tabulce si Jihočeši upevnili druhou příčku a další zápas odehrají v sobotu doma proti Přerovu (17), jehož součástí bude o první přestávce svatba na ledě.

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)

Jihočechům vyšla parádně úvodní třetina, ve které šli do tříbrankového trháku. A když Motor své vedení navýšil ve druhé třetině na 4:0, vypadal zápas na jasnou záležitost. Hosté pod dojmem jednoznačného vedení ale zřejmě polevili a domácí dvěma góly byli zpátky ve hře. V poslední minutě druhé části hosté opět odskočili o jednu branku, ale ani to neznamenalo klidný ráz utkání. V závěru zápasu totiž Třebíč během minuty dotáhla na 4:5 a pak ještě trefili domácí tyč Bláhovy klece! Tři body ale nakonec přece jen urval Motor.

Branky a nahrávky: 29. Polodna, 34. Kristl (Erat, Malena), 55. Raška (Niko, Zohorna), 56. Dolníček (Erat, Malena) - 16. Marek (Švihálek, Točík), 19. Zíb (Chovan, Pajič), 20. Žálčík (Mikyska, Babka), 26. Mikyska (Babka, Žálčík), 40. Kolmann (Květoň, Pajič). Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváků: 1720.

Třebíč: Vejmelka (21. Svoboda) - Podlipnik, Malena, Štindl, Čejka, Nikl, Schejbal, Bartoň - Kristl, Dolníček, Erat - Psota, Polodna, Kusko - Zohorna, Raška, Wasserbauer - Přibyl, Juráň, Čech.

České Budějovice: Bláha - Kolmann, Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Klinecký - Chovan, Pajič, Květoň - Kuchejda, Straka, Nouza - Babka, Mikyska, Žálčík - Švihálek, Točík, Marek.