Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

ČEZ Motor vyhrál v Třebíči a letí tabulkou vzhůru, už je druhý

TŘEBÍČ - 26.11.2014 20:25

Ve 28. kole první ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru na ledě druhé Třebíče 3:1 a v tabulce se posunuli právě před svého soupeře na druhé místo za vedoucí Chomutov. V sobotu hostí Jihočeši v Budvar aréně od 17 hodin Havlíčkův Brod.

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Na první gól se čekalo až do závěru první třetiny. V přesilovce hostí posunul Mucha kotouč Nouzovi, jenž dělovkou z kruhu překonal Faltera.

Vyrovnáno bylo krátce po přestávce. Čuříkovu dělovku ještě Gába vyrazil, ale na Pekrovu dorážku už reagovat nemohl. Navrch však měli hosté a v polovině zápasu šli znovu do vedení. A opět v přesilovce. Rob parádní přihrávkou našel Švihálka, který bez problému skóroval.

Pouhou půlminutu po začátku třetí třetiny přidal Nouza důležitý třetí gól a hosty uklidnil. Třebíč poté přidala a Gába se měl co ohánět. Po střele Přibyla zazvonila horní tyč. V samotném závěru domácí zkusili power play, ale na skóre se nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 22. Pekr (Čuřík, Kaut) – 20. Nouza (Mucha), 29. Švihálek (Rob, Punčochář), 41. Nouza (Jos. Straka). Vyloučení: 4:4, využití: 0:2. Rozhodčí: Čech, Mrkva - Novák, Lukš. Diváků: 1650.

Třebíč: Falter - Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Jaroš, M. Přibyl, Šaur - Wasserbauer, Dolníček, Erat - Kaut, Čuřík, Pekr - Čech, Raška, Paták - Křivohlávek, Juráň, Kadela.

České Budějovice: Gába - Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Žovinec - Kuchejda, Rob, Švihálek - Nouza, Jos. Straka, Heřman - Vaniš, Přibyl, Boháč - Švec, Trummer, Prokeš.