Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Bídné jaro fotbalistů Dynama pokračuje, prohráli i v Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM - 30.03.2018 15:50

Bídné jaro. Jinak se nedá nazvat skutečnost, že fotbalisté českobudějovického Dynama nezískali ve třech jarních zápasech Fortuna národní ligy ani bod. V dnešním zápase 20. kola prohráli před kamerami ČT sport na hřišti předposledního celku soutěže Ústí nad Labem 2:0, když sami neproměnili hned několik tutových šancí. Ve středu 4. dubna přivítají Jihočeši v dohrávce 17. kola Varnsdorf.

Ústí nad Lbem - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Úvod zápasu byl z obou stran až příliš opatrný, první vzruch nastal ve 12. minutě, kdy pálil hostující Hašek, ale domácí strážce svatyně Vašek byl pozorný. O šest minut později se už radovalo Ústí, když se parádně k pravé tyči trefil Richter. Až poté se Jihočeši konečně probudili a mezi 27. a 29. minutou měli hned tři šance k vyrovnání. Nejprve znovu pálil Hašek a Vašek s obtížemi skákající míč vyrazil, pak se prokličkoval téměř až na malé vápno Pešek, jenže střílel vedle. A nakonec střílel Čavoš, jehož pokus domácí gólman vytěsnil na roh. Do konce půle se už nic podstatného neudálo.

Po přestávce jako první zahrozil domácí Pilík, jehož vychytal Staněk. Po hodině hry měl obrovskou šanci na vyrovnání Táborský, jeho hlavičku však výborný Vašek vyrazil a Pešek následně trefil jen břevno. A přišel trest, po rohu zvýšil na 2:0 hlavičkou Zeman. A protože Jihočeši nevyužili ani další šance, odešli ze hřiště překvapivě s prázdnou.

Branky: 18. Richter, 63. Zeman. ŽK 0:4 (Hašek, Čavoš, Táborský, Kladrubský). Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Antoníček. Diváků: 832.

Ústí: Vašek - M. Zeman, Pimpara, Kingue, Šnirc - P. Pilík, Martykán, D. Richter (72. Ťok), F. Novotný - Miskovič (63. Jindráček) - Jakubov (83. Gilián).

České Budějovice: Staněk - Nitrianský, Kladrubský, P. Novák, Pouček (81. Mashike Sukisa) - Čavoš, Javorek - Wermke, Hašek, Pešek - Sajčič (46. Táborský).

Aleš Křeček (Ústí): Výhru jsme si zasloužili. Věřím, že jsme se odrazili do dalších zápasů. Minulé zápasy jsme šance neproměnili, tentokrát se nám góly povedlo dát.

David Horejš (České Budějovice): Jsme zklamaní. Domácí byli produktivnější, dali dva góly, proto vyhráli zaslouženě. My měli šance v prvním i druhém poločase, ale góly jsme opět nedali. Třikrát jsme na jaře prohráli, ale potřebujeme se na nějakém zápase chytit a odrazit se do dalších utkání. Pak se třeba série otočí.