Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Peškův gól stačil Dynamu na to, aby ze Sokolova přivezlo tři body

SOKOLOV - 25.09.2017 17:50

Fotbalisté českobudějovického Dynama vyhráli včera v 9. kole Fortuna národní ligy v Sokolově 1:0 a stále se drží na špici druholigové tabulky. Kdo čekal markantnější rozdíl mezi dvanáctým Sokolovem a druhými Českými Budějovicemi, ten se mýlil. Na hřišti nebyla tabulková mezera znát, ba naopak domácí Baník herně svého soupeře převyšoval, ale v útoku nebyl efektivní. To Jihočeši vstřelili v 11. minutě zásluhou Peška rozdílovou branku a svůj hubený náskok do konce zápasu ubránili. Fotbal se zkrátka hraje na g=oly a ten jediný stačil Dynamu k cennému zisku tří bodů.

FK Baník Sokolov - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 11. Pešek. Rozhodčí: Mrázek - Hrabovský, Horák. ŽK: Machek - Čavoš, Kladrubský, Peshek, Mashike. Diváků: 1260.

Sokolov: Bolek - Strada, Mráz, Tůma, Mejdr - Machek, Glaser - Kosak (78. Rychnovský), Hlavatý (65. A. Ševčík), Končal (59. Provod) – Dvořák.

České Budějovice: Staněk - Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský - Wermke (89. Kadula), Čavoš, Javorek, Pešek (74. Pouček) - Táborský (86. Benát), Mashike.

Pavel Horváth (Sokolov): Je to stále stejná písnička. Podali jsme dobrý výkon, ale podobně jako v minulých zápasech nám chybělo alespoň trochu toho štěstíčka. Hosté mají velmi zkušený tým a právě jejich zkušenost byla dnes rozhodující. My jsme si hlavně ve druhém poločase vytvořili několik šancí, jenže ani jednu z nich jsme nedokázali proměnit.

David Horejš (České Budějovce): Tří bodů za vítězství si nesmírně vážíme, protože domácí dnes odehráli velice dobré utkání. Věděli jsme, že musíme dnes vstřelit branku, což se nám Kubou Peškem podařilo. Celkově jsme v prvním poločase zápas kontrolovali a měli jsme více ze hry. Po přestávce domácí hodně přitlačili, ale ve finální fázi se nedokázali prosadit a my jsme to dobře odbránili.