Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Jarní jízda Dynama pokračovala i v Ústí nad Labem, vyhrálo 3:0

ÚSTÍ NAD LABEM - 09.04.2016 21:31

Fotbalisté českobudějovického Dynama pokračují ve výborných jarních výkonech, což potvrdili dnes ve 22. kole FNL, ve kterém vyhráli 3:0 v Ústí nad Labem.

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)

Čtvrt hodiny se nic moc nedělo, ale hned první vážnější příležitost vedla ke změně skóre. Čavoš dostal pas od Kaloda a hlavou překonal Zachardu. Domácí pak několikrát ohrozili hostujícího gólmana, ale Křížek zůstal nepřekonán.

Ve druhém poločase se hosté z Českých Budějovic dostali do uklidňujícího dvoubrankového vedení. V 56. minutě se opřel do balonu jarní střelec Kalod a ten zapadl přesně k levé tyči ústecké branky. Ústí mohlo snížit po hodině hry, Miskovič ale Králíkovu nabídku v gól nepřetavil. Přišla tak třetí branka Jihočechů. Šimák našel krásnou diagonální přihrávkou Kaloda, který zakončoval prakticky do prázdné branky. Tři body po zásluze putují na jih Čech.

Branky: 16. Čavoš, 56. Kalod, 66. Kalod. Bez karet. Rozhodčí: Lerch - Melichar, Myška. Diváci: 884.

Ústí nad Labem: Zacharda - M. Zeman, Zukič, L. Vaněk, Šnirc - Eliáš (70. Výborný), Křapka, Králík (74. Bourenane), Leibl - Veverka (46. Miskovič), Smola.

České Budějovice: Křížek - Klesa, P. Novák, Funda, Hájovský - Pešek, Čavoš, J. Mareš (85. Kadula), Benát - Šimák (89. Jurdík) - Kalod (76. Ujec).