Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

► Galerie Branku Táborska vstřelil v Ústí Ciku (vlevo). [Foto: Jan Škrle]

Táborsko remizovalo v Ústí 1:1, podle trenéra Frňky ztratili hosté zbytečně dva body

ÚSTÍ NAD LABEM - 01.08.2015 09:40

Fotbalisté Táborska remizovali včera v 1. kole nového ročníku Fotbalové národní ligy v Ústí nad Labem 1:1.

FK Ústí nad Labem - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

Jako první se z branky radovali Jihočeši, do vedení se dostali v 19. minutě po akci z levé strany a dobrém zakončení Cikua. Prvních pětadvacet minut byli hosté určitě lepším týmem, ale místo aby přidali druhou branku, ubrali na tempu a dovolili Ústí, aby srovnalo hru a nakonec i skóre. Autorem vyrovnávací branky byl v 82. minutě Eliáš, k němuž propadl míč opětovně adresovaný do vápna Táborska. Pro hosty to byla škoda, tři body byly hratelné a jihočeský tým si mohl připsat první výhru venku. I tak lze říct, že bod z půdy ústecké "Army" může mít svou cenu. Do zápasu nenastoupil zraněný záložník FCT Presl. Na hrotu dostal příležitost nový muž Slepička.

Branky: 82. Eliáš - 19. Ciku. Rozhodčí: Berka - Vlasjuk, O. Černý. ŽK: 61. Králík (UNL). Diváků: 1338.

Ústí nad Labem: Zacharda - M. Zeman, Rašo, Zukič, Šnirc - J. Peterka - Eliáš, Martykán (56. Miskovič), Králík (74. Leibl), F. Novotný - Hošek (46. Smola).

Táborsko: Toma - Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík - Šiml - Ciku, Nešický (69. Sladký), Javorek, Džafič - Slepička.

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Pro mě je výsledek 1:1 jednoznačnou ztrátou. Cítím zklamání. Naším největším minusem bylo, že jsme po vstřelení branky změnili přístup. Začali jsme hrát moc profesorsky, bez tlaku do šestnáctky domácích. Vymstilo se nám to, vyústěním bylo vyrovnání. Rozhodně jsme měli na to, abychom v Ústí vyhráli. Nakonec jsme zápas málem ztratili. Domácí měli za stavu 1:1 brejk, který mohl skončit druhým gólem. Byli jsme sice v utkání fotbalovější, ale po gólu Cikua jsme polevili. Hrát jsme ale zase začali až za stavu 1:1. Soupeř hrál jednoduše, posílal do našeho vápna centry. Po naší nedůslednosti jsme inkasovali. Opakovaný centr nám propadl. Ústí bylo za bod rádo, já jsem za bod nerad. Když vidíte, že zápas můžete vyhrát, máte to udělat. Dva body jsme ztratili. Pokud bychom hráli další zápas s Hradcem Králové tak jako ve druhé půli, pak musím říct, že by to nestačilo.