Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Dynamo v Sokolově prohrálo, gól nedalo ani proti deseti

SOKOLOV - 15.03.2014 12:41 - Aktualizováno: 15.03.2014 12:42

Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes dopoledne prohráli v 18. kole Fotbalové národní ligy v Sokolově 0:1. Po vyloučení domácího Machka přitom hráli Jihočeši půl hodiny proti deseti, ale nejenže neskórovali, dokonce inkasovali a odjeli tak s prázdnou.

Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Oproti utkání s Varnsodrfem došlo v setavě Dynama ke změnám. Při absenci Kaloda se na stopera vrátil po vypršení trestu Deli, na levého beka se místo Hurky postavil Hanzlík. Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrná, dvacet minut se v podstatě nic nedělo. Poté jako první zahrozili domácí, Glaser z trestného kopu našel volného Šamánka, který hlavou jen těsně minul levou tyč Křížkovy svatyně. O chvíli později měli obrovskou šanci Jihočeši. Sražený centr Hanzlíka se odrazil k Linhartovi, jehož střelu skvěle vytáhl brankář Krbeček. Změnu skóre nepřinesla ani 40. minuta, kdy po přiťuknutí Vondráčka pálil těsně vedle Glaser.

Průměrný fotbal s množstvím chyb na obou stranách pokračoval i po přestávce. Vzruch nastal v 58. minutě, kdy domácí Machek ostře zezadu zajel do Deliho a sudí Pechanec mu ukázal červenou kartu. Místo toho, aby Jihočeši domácí zatlačili, inkasovali. V 69. minutě se po rohu trefil hlavou Vondráček . Vyrovnat mohl Herzán, ale Krbeček jeho střelu vyrazil mimo tři tyče. Dynamo pak obléhalo branku Baníku marně. Už v nastavení mohl vyrovnat Klesa, ale branku přestřelil. Po podzimní výhře na jihu Čech (0:3) tak Sokolov porazil Dynamo i podruhé, opět s nulou.

Poločas: 0:0. Branka: 69. Vondráček, ŽK: Vaněček, Glaser, Kuzmanovič - J. Hála, M. Hála, Machovec, Brunclík. ČK: 58. Machek (Sokolov), Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. Diváků: 980.

Sokolov: Krbeček - Blažek, Hruška, Vondráček, Dřížďal - Schut (89. Ivasko), Čada - Machek, Glaser, Vaněček (90. Hrubý) - Šamánek (74. Kuzmanovič).

České Budějovice: Křížek - M. Hála, Lengyel, Deli, Hanzlík (72. Hurka) - Herzán, Brunclík, J. Hála (66. Chmelo) - Klesa, Linhart, Machovec.