Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Dva góly Dynamu nestačily, v Mostu inkasovalo třikrát

MOST - 22.09.2013 19:28

Dosud neporažený Most si ve Fotbalové národní lize udržel tuto vizitku i po dnešním zápase s českobudějovickým Dynamem, které porazil 3:2. Domácí rychle vedli 2:0, ale Jihočeši brankami Rýdela z penalty a Linharta vyrovnali. I přes 40minutovou výhodu jednoho hráče v poli se hostům nepovedlo rozhodnout a naopak inkasovali potřetí. Alespoň na remízu se jim přes velké šance podařit už nedosáhlo.

První poločas patřil jednoznačně Mostu, který se do vedení dostal v 18. minutě. Volný Nečas poslal na levé straně do úniku Šlapáka, jenž mezi nohy brankáře Daňka otevřel skóre nedělního klání. O čtyři minuty později to bylo s Dynamem ještě horší. Vojta se uvolnil přes Deliho a nacentroval před branku, Daněk na míč nedosáhl a Rosendo ho hlavou poslal do odkryté branky.

Druhý poločas byl z jihočeské strany úplně jiný. Jihočeši přidali a výsledek se brzo dostavil. Běloušek ve vápně fauloval Klesu, dostal dostal druhou žlutou, po které pochopitelně viděl i červenou kartu. Penaltu proměnil s přehledem Rýdel. V 62. minutě po rohu svěřenci Pavla Hoftycha srovnali. Míč se dostal na zadní tyč, kde ho do sítě dotlačil Linhart. Vypadalo to, že Jihočeši zúročí převahu jednoho muže v další branku a dokanají obrat v zápase. Opak byl však pravdou. Po rohu totiž parádně napálil míč Olejník a domácí šli do vedení. Poté Dynamo znovu přidalo a Belaň svými zákroky přiváděl hosty k zoufalství. Poradil si s Poliačkovo střelou, vychytal Klesovo pohotové zakončení na zadní tyči i Kalodovu hlavičku.

Poločas: 2:0. Branky: 18. Šlapák, 22. Rosendo, 66. Olejník - 54. Rýdel (pen.), 62. Linhart), Rozhodčí: Ardeleanu - Štěrba, Ratajová. ŽK: Běloušek, Charuza - Klesa, Linhart, Machovec, Vyskočil, Hašek, ČK: Běloušek. Diváků: 1170.

Most: Belaň - Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík - Vojta, Jan Procházka (81. Kotlan), Rosendo, Nečas (56. Nguyen) - Šlapák - Jiří Procházka (88. Duchnič).

České Budějovice: Daněk - Hašek, Lengyel, Deli, Machovec (60. Kalod) - Rýdel, Jarolím - Klesa, Vyskočil, Poliaček - Linhart.