Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

V Olomouci byl ČEZ Motor horší, Hanáci vyhráli zaslouženě

OLOMOUC - 07.04.2015 20:38 - Aktualizováno: 07.04.2015 20:38

V 7. kole baráže o postup do extraligy prohráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru v Olomouci 0:3. Jihočeši, které ještě od vyšší porážky zachránil vynikající brankář Bláha, nenavázali na nedělní výborný výkon a vítězství v Praze nad Slavií a Hanáci vyhráli zcela zaslouženě. V pátek přivítá Motor v Budvar aréně v dalším zápase Slavii od 17 hodin.

Olomouc - ČEZ Motor České Budějovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Dlouho to vypadalo, že diváci neuvidí dvě třetiny ani branku. Přišla však poslední minuta druhé části a Olomouc dvakrát udeřila po střelách od modré čáry. V čase 39:12 se trefil Skrbek, puk se před padajícím Bláhou odrazil a přeplachtil ho do brány. Za dalších 29 vteřin se pak radoval Matai. O jasné převaze Hanáků svědčil poměr střel, který byl po 40 minutách neuvěřitelně rozdílný 32:7.

V začátku třetí třetiny využila Olomouc dvojnásobnou přesilovku a bylo o osudu zápasu zcela jasno.

Branky a nahrávky: 40. Skrbek, 40. Matai (Buc), 43. Houdek (Laš, Kucharczyk). Rozhodčí: Pešina, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2682.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbaík, Škůrek, Ondrušek, Rašner - Matai, Patera, Buc - Kucharczyk, Knotek, Laš - Pekr, Herman, Řípa - Zuzin, Marosz, Dlouhý.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Růžička, Mucha, Škopek - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, Přibyl - Pašek, Trummer, Boháč - Švec.

Druhý zápas: Slavia - Chomutov 1:2 (hostující Růžička rozhodl 15 vteřin před koncem...)

Pořadí barážové tabulky: 1. Chomutov 13, 2. Slavia 11, 3. Olomouc 10, 4. České Budějovice 8.