Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

V prvním utkání baráže v Olomouci vyšel ČEZ Motor naprázdno

OLOMOUC - 25.03.2015 21:03 - Aktualizováno: 25.03.2015 21:04

V prvním utkání baráže o extraligu prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Olomouci 2:4. Jejich výkon ale nebyl vůbec špatný a nyní je čekají dva zápasy na domácím ledě. V pátek se Slavií (17.30) a v neděli s Chomutovem (17.00).

HC Olomouc - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Úvod utkání hostům moc nevyšel, Olomouc si vytvářela šance a již v 5. minutě šla do vedení. Jaroměřský našel mezi kruhy najíždějícího Jakuba Mataie, který přelstil Bláhu a otevřel skóre.

Druhá třetina už byla o něčem jiném. Motor zvýšil obrátky a po třech minutách vyrovnal díky trefě Boháče. Knotek pak sice vrátil vedení Hanákům, ovšem hosté kontrovali po teči Kuchejdy.

V závěrečné části se lámal chleba v její polovině. Motor měl výhodu přesilové hry, ale vyšel naprázdno. Pak se stal zbytečně pasivním a navíc inkasoval hodně lacinou branku, když dva obránci nechali otočit Říhu a ten zaskočil jinak výborně chytajícího Bláhu, kterému puk prošel mezi betony. Chvíli nato následoval čtvrtý gól, střelu od modré před brankou tečoval Knotek.

Branky a nahrávky: 5. Matai (Jaroměřský, Herman), 26. Knotek (Buc, Majeský), 53. Řípa (Majeský), 55. Knotek (Škůrek) - 23. Boháč (Straka), 28. Kuchejda (Pajič, Žovinec). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4 + Herman (OLO) 10 minut. Využití: 0:1. Diváků: 3552.

Olomouc: Trvaj - Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Rašner - Laš, Knotek, Buc - Řípa, Marosz, Kucharczyk - Matai, Herman, Pekr - Dlouhý, Patera, Jergl.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Růžička, Semrád, Škopek - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Boháč – Bárta, Rob, Přibyl - Marek, Trummer, Pašek - Švec.

Druhé utkání: Slavia Praha - Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)