Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Ve šlágru kola se radoval Baník, Dynamu na body dva góly nestačily

OSTRAVA - 01.10.2016 19:27

Ve šlágru 9. kola druhé ligy prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v Ostravě s tamním Baníkem 3:2. Zápas o vedoucí příčku Fotbalové národní ligy se hrál bez diváků kvůli nepřístojnostem, které provázely duel ostravského celku s Opavou.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)

Otevřít skóre mohli jako první hosté. Ve 14. minutě sklepl Kalod Klesův centr pro Benáta, který však mířil těsně vedle branky. Zato Baník svou úvodní slibnou možnost hned využil. V 16. minutě se balon ve vápně odrazil od Mondeka k Urgelovi, a ten střílel přesně k tyči Křížkovy branky. Dynamo se ale vyrovnání dočkalo pět minut před poločasovou přestávkou. Z rohu šestnáctky napřáhl Benát a vymetl vzdálenější šibenici.

Domácí si ale po pauze vzali vedení zpět. Hlinkovu střelu vyrazil Křížek pouze před sebe a volný Mondek bez problémů zavěsil. A v 76. minutě inkasovali Jihočeši potřetí. Zprava vnikl do vápna krajní bek Sus a uspěl s tvrdou ranou pod břevno na přední tyč. Pět minut před koncem Táborský snížil, ale víc Dynamo už nestihlo a tři body z dramatického souboje si tak odnesl ostravský Baník.

Branky: 16. Urgela, 56. Mondek, 76. Sus - 40. Benát, 85. Táborský, ŽK: Hučko, Mondek - Čermák, Rozhodčí: Váňa - Matějček, Vít.

Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad (88. Mešaninov) - Mondek (90+2. Lupták), Mičola (63. de Azevedo), Stáňa - Urgela.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Šourek, Funda - Čavoš, Čermák (77. Pešek) - Kadula (35. Wermke), Benát, Táborský - Kalod.