Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Areál Kobyla ve čtvrtek 5. března 2015 [Foto: webcam Lyžarský areál Zadov]

Šumavský Zadov láká na dobré sněhové podmínky a Slope style, Big Air závody

ZADOV - 05.03.2015 23:28


Dobré sněhové podmínky, až 70 centimetrů sněhu na sjezdovkách a zajímavý závod Slope style, Big Air ve snowparku, taková lákadla má na tento víkend připraveno pro milovníky lyžování šumavské středisko Zadov na Prachaticku.

Areál Kobyla je v provozu denně od 08:30 do 16:00 a večerní lyžování je denně kromě pondělí od 18:00 do 21:00. Na sjezdových tratích leží až 70 cm prachového sněhu, v okolním terénu je pak cca 28 centimetrů. V areálu je v provozu 4sedačková lanovka, snowpark, malý vlek, pohyblivý koberec, 4 sjezdovky, lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardů se servisem, 4 občerstvovací zařízení.

Silnice jsou podle provozovatelů areálu sjízdné se zimními pneu s opatrností.
Parkoviště by měla být do 10:00 hodin volná.

Sjezdovky pod lanovkou na Churáňov mají 10 až 40 centimetrů sněhu, okolní terén pak až 28 centimetrů přírodního sněhu.

V nedalekém středisku Nové Hutě, které je díky mírnému svahu příhodné pro rodiny s dětmi, je na sjezdovkách 10 až 20 centimetrů sněhu, v okolním terénu pak až 12 centimetrů přírodního sněhu. V provozu jsou zde čtyři vleky a čtyři sjezdovky, občerstvení.

Lyžařský stadion Churáňov nabízí lyžařské trasy s až 15 cemtimetry sněhu, v okolním terénu leží až 28 cm přírodního sněhu. Běžecké tratě byly upravené 3. března v délce 20 kilometrů. Kvalita lyžařských tras se podle vedoucího provozu Petra Vondraše zlepšila, přesto se mohou ve stopách objevit vytátá nebo zledovatělá místa.

V neděli 8. března se v zadovském snowparku uskuteční závody Slope style, Big Air jako otevřený krajský přebor Jihočeského kraje.

Závodníci ve slope-style budou seřazení podle kategorií a nejprve absolvují dvoukolovou kvalifikaci. Pak se určí počet závodníků, kteří postoupili do finále - podle počtu dosažených bodů z kvalifikace. Počet finálových jízd i účastníků finále určí hlavní rozhodčí závodu. V případě nedostatečného počtu závodníků v kategorii (do 4), se kategorie sdružují směrem nahoru a odpadá také kvalifikace.

Přihlášení závodníci BigAir absolvují dvoukolovou kvalifikaci. Osm nejlepších v kvalifikaci postoupí do finále. V případě nedostatečného počtu závodníků se jede pouze finále.

das



Související zprávy

Šumavský Zadov láká na dobré sněhové podmínky a Slope style, Big Air závody

05.03.2015 23:28

Na Kvildě se zasněžuje, děti se mohou těšit na sáňkovačku

22.11.2014 11:50