Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Výhru Motoru v Ústí vystřelil Švihálek pouhých 33 vteřin před koncem

ÚSTÍ NAD LABEM - 08.11.2014 10:23 - Aktualizováno: 08.11.2014 10:23

Ve včerejší předehrávce 22. kola první ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Ústí nad Labem 3:2. Vítězný gól dal 33 vteřin před koncem Švihálek. Zítra hrají Jihočeši doma s Havířovem.

Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej bez větších šancí. Jediný vážnější vzruch přinesla střela hostujícího Pajiče do horní tyče. Po změně stran napálil kotouč do brankové konstrukce také ústecký Tůma. Do vedení šli hosté, a to při vlastním oslabení. Obránce Suchánek dopravil puk do branky bruslí, rozhodčí ho po dlouhé debatě uznali. Pak však ke Kuchejdovi šel na trestnou lavici Vráblík a domácí nejprve v přesilovce 5 na 3 vyrovnali a pak při početní výhodě jednoho muže šli do vedení.

Přesilovku ve třetí třetině využil i Motor. Poté hosté propásli přesilovku pět na tři a zápas směřoval k prodloužení. Jenže třiatřicet vteřin před koncem se trefil Švihálek a zajistil Motoru cenné tři body.

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) - 28. Suchánek (Jos. Straka), 46. Heřman (Jos. Straka, Dan Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Vyloučení: 7:6, využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Diváků: 1455.

Ústí nad Labem: Petrásek - Kolafa, Holomek, Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Rod - Budínský, J. Kloz, Pořický - Gengel, Baránek, P. Přeučil - T. Vávra, D. Merta.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Dan Růžička - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Jos. Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Prokeš - Švec, Trummer, Boháč.