Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Dynamo dostalo v Teplicích čtyřku, ligový vlak mu pomalu ujíždí

TEPLICE - 13.04.2013 17:57 - Aktualizováno: 14.04.2013 18:21

V utkání 23. kola Gambrinus ligy o bytí a nebytí přivítali v sobotu fotbalisté Teplic soupeře z jihu Čech, českobudějovické Dynamo. Střetly se tak předposlední a poslední tým tabulky. Severočeši po jednoznačné výhře drží naděje na záchranu, zatímco Jihočechům už pomalu ujíždí vlak.

Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

V prvním poločase viděli diváci vyrovnanou hru. Ovšem s jedním rozdílem, a to v zakončení vytvořených šancí. V 11. minutě mohli jít do vedení Jihočeši (v sestavě bez vykartovaných Lengyela, Mkojana a Řezníčka), ale Machovec po rohu zblízka pouze trefil Grigara v brance domácích. O dvě minuty to byl právě Machovec, se kterým si na pravé straně u velkého vápna pohrál Mahmutovič a posadil míč přesně na hlavu na malém vápně nikým nehlídaného Litsingiho, který bez problémů otevřel skóre. V 16. minutě málem překvapil zdálky Grigara centrující Hora, ale domácí gólman stačil vyrazit na roh. Ve 36. minutě si Mahmutovič pohrál na levé straně se špatně hrajícím Novákem, ve vápně přihrál Matulovi, který placírkou pod břevno zvýšil na 2:0.

Hned ve druhé minutě druhého poločasu přišla pro Jihočechy další pohroma. Ježdík ve vápně úplně nesmyslně fauloval Mahmutoviče a ten z nařízené penalty prudce doprostřed branky nedal Daňkovi sebemenší šanci. Dlouho se pak nic nedělo, až v 71. minutě přišla málokdy vídaná věc. Jindráček chtěl centrovat, ale ukopl se a tečovaný míč Novákem skončil u pravé tyče překvapeného Daňka. Dvě minuty nato běžel na teplickou branku sám Táborský, Grigara přehodil, ale míč skončil na pravé tyči. V 79. minutě pak z přímého kopu trefil levou tyč hostující Hora. V 90. minutě mohlvýsledek ještě změnit Jindráček, ale v pádu hlavičkoval těsně vedle.

Branky: 13. Litsingi (Mahmutovič), 36. Matula (Mahmutovič), 48. Mahmutovič (pen.), 71. Jindráček. Rozhodčí: Matějek – Kovařík, Kříž. ŽK: 25. Matula, 41. Rosa, 78. Jablonský - 23. Novák. Diváků: 3115.

Teplice: Grigar - Kaufman, Matula, Jablonský - Vondrášek, Ljevakovič (74. Janič), Vachoušek (75. Vůch) , Rosa - Litsingi, Mahmutovič (81. Kerić), Jindráček.

Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Novák, Machovec, Hanzlík - Javorek (61. Linhart), Benát - Klesa (55. Malakyan), Rýdel, Hora - Táborský.

Další výsledky: Brno - Olomouc 2:0, Dukla Praha - Jablonec 5:1, Liberec - Hradec Králové 1:0, Příbram - Jihlava 2:2, Sparta Praha - Slavia Praha 3:1, Slovácko - Plzeň 0:2, Ml. Boleslav - Ostrava v pondělí 15. 4. od 18.00.