Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Táborsko porazilo Most: přežilo penaltu a pak skóroval Presl

MOST - 30.03.2015 09:04

Předsevzetí bodovat v Mostu jihočeský tým FC MAS Táborsko ve druhé fotbalové lize dodržel. Z kraje hnědého uhlí si odvezl tři body za výhru 1:0. Autorem jediné a vítězné branky byl po změně stran rychlík Presl, který po levé straně uběhl s míčem dobrých dvacet metrů až do vápna a podél vyběhnuvšího Mandouse poslal míč na vzdálenější tyč. Zhruba za deset minut měl Presl na noze i druhý gól, ale tentokráte si Mandous s jeho nájezdem poradil.

Baník Most 1909 - FC MAS Táborsko 0:1 (0:0)

Táborsko mělo v Mostu i trochu štěstí, po faulu Traorého v šestnáctce se proti němu pískala penalta. Běžela 27. minuta, když Danoski z pokutového kopu nastřelil břevno. Jihočeši na jaře posbírali ve čtyřech utkáních 10 bodů a stále se drží v popředí tabulky Fotbalové národní ligy.

Branky: 52. Presl. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Kožár. Žluté karty: Kotlan - Traoré.

Most: Mandous - Řehák, Jan Procházka, Fall, Běloušek - Kotlan, Koukal, Wermke - Danoski (59. Koudelka), Kurtaj, Jiří Procházka.

Táborsko: Toma - Tusjak, Cíferský, Mráz, Sladký - Šiml - Presl (84. Kočí), Javorek, Traoré (90. Hric), Džafič - Strnad (69. Musiol).

Hodnocení trenéra FCT Radima Nečase: "Jsme spokojeni, že jsme utkání v Mostu zvládli. Přežili jsme kritický moment - penaltu domácích - kteří ji neproměnili. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby byli úspěšní. Most by se asi zatáhl a hrál by z obrany. Takhle se zatáhnout nemohl a naopak my jsme mohli vyrážet do rychlých kontrů. Vytvořili jsme si řadu pološancí a náznaků, které jsme měli lépe dotáhnout. Když vezmu jejich počet, vyhráli jsme zaslouženě. Utkání mohlo skončit v náš prospěch vyšším rozdílem. Branku vsítil Presl, který dobře vyřešil svůj brejk od půlky hřiště. Už v první půli měl několik výborných náběhů, které, jak už jsem řekl, jsme měli vyřešit lépe. Získali jsme tři plusové body do tabulky pravdy. Cesta z Mostu byla pro nás příjemná."