Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Motor vyhrál v Kadani, slaví třetí vítězství v řadě

KADAŇ - 21.09.2013 20:24 - Aktualizováno: 22.09.2013 09:23

Třetí zápas v řadě vyhráli hokejisté českobudějovického Motoru, když v sobotu vyhráli na ledě Kadaně 3:5. Tabulkou 1. ligy tak stoupají vzhůru. Jsou pátí, ovšem ztrácejí jen tři body na první místo.

Sportovní klub Kadaň - HC Motor České Budějovice 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

V utkání bohatém na branky šli Jihočeši nejdříve do dvoubrankového vedení, které ale domácí v závěrečné třetině smazali. Motor pak šel znovu do vedení, ale Kadaň dokázala opět vyrovnat, a to dokonce ve dvojnásobném oslabení! Naštěstí pro hosty chvíli nato dal Šachl vítězný gól a Ondřej v poslední minutě při power play Kadaně pečetil zisk cenných tří bodů.

Branky a nahrávky: 25. Chlouba (Charousek, Mainer), 46. Mainer (Rutta), 49. Stehlík (Chlouba) - 18. Moravec (Kuchejda), 25. Třetina (Kotalík), 47. Ferebauer, 50. Šachl (Melka, Vráblík), 60. Ondřej. Rozhodčí: Smitka - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Kadaň: Strmeň - Havel, Szakal, Rutta, Opalek, Kopáč, Stehlík , Pelc - Jíra, Kůs, Ton - Mainer, Charousek, Chlouba - Hammerbauer, Gajovský, Hanták - Fronk, Novák L., Novák J.

České Budějovice: Halmoši - Novák, Moravec , Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Třetina - Ferebauer, Melka, Bárta - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Mavrojanidis, Vaniš, Turek.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): Podle našich malých zkušeností bych řekl, že hrajeme venku trošku líp než doma. Dnes jsme udělali méně chyb než soupeř a i díky tomu to dopadlo dobře. Nejspíše rozhodla utkání naše trpělivost. Přečkali jsme totiž úvodní nápor, ve kterém nás Kadaň tlačila. Prvních patnáct minut jsme odolali a potom už to bylo lepší. Přežili jsme kadaňský nápor a dá se říct, že jsme převzali otěže utkání.

Ostatní výsledky: Havířov - Třebíč 1:2, Šumperk - H. Brod 2:4, Litoměřice - Olomouc 4:3, Benátky nad Jizerou - Most 4:1, Beroun - Ml. Boleslav 4:2, Jihlava - Ústí 3:1.