Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Táborsko otočilo zápas ve Šluknovském výběžku

VARNSDORF - 14.09.2015 13:13 - Aktualizováno: 14.09.2015 13:14

Loňský vicemistr FNL Slovan Varnsdorf stále čeká na první vítězství v letošním ročníku. V domácím prostředí včera nedokázal porazit FC MAS Táborsko.

FK Varnsdorf - FC MAS Táborsko 1:3 (1:0)

Varnsdorfští měli přitom zápas dobře rozjetý. Od 12. minuty vedli gólem Tvarohy a v úvodu byli lepším týmem a branek mohli dát víc. Jenže skóre nenavýšili a Jihočeši se ve druhém poločasu začali vracet do zápasu. Pomohla střídání, která oživila jejich hru.

Gólový účet hostů začal psát Traoré, který pět minut po přestávce uplatnil svůj důraz a nadvakrát překonal Polcara. Vítězný gól zařídil Džafič, který využil nezištnou přihrávku Presla. V nastaveném čase stvrdil výhru FCT třetím přesným zásahem opět Traoré, který si naběhl na přetažený centr a míč trefil k tyči. Táborsko si připsalo třetí výhru v sezoně a svým kombinačním fotbalem začíná opět strašit své soupeře.

Branky: 12. Tvaroha - 50. , 90. Traoré, 70. Džafič. Rozhodčí: Adámková - Vitner, Melichar. ŽK: Porcal, Zieris, Juroška - Šiml, Sladký, Džafič. Diváků: 852.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kvída (77. Schubert), Juroška, Zbrožek, Tvaroha - Filip, Ondráček(66. Durdevic), Daníček - Chukwuma (58. Špaček), Jurča.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík - Šiml - Ciku (46. Džafič), Nešický (39. Traoré), Javorek, Presl (74. Kočí) - Slepička.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Jsem nadšený a šťastný jako blecha. Proč? Protože jsme zápas zvládli a ačkoli se nám úvod nevydařil, dokázali jsme se do něho vrátit a vývoj utkání otočit. Soupeř byl přitom velmi dobrý. Nezačali jsme podle mých představ a představ hráčů. Inkasovali jsme branku a do dvacáté minuty jsme mohli dostat čtyři. Nemohli bychom se divit. Soupeř na nás vlétnul a my jsme jeho nápor nezachytili. Naštěstí pro nás skončil poločas jen 1:0 v náš neprospěch. Pak jsme se začali dostávat do zápasu, začali jsme hrát naši hru. Ve druhém poločasu jsme přidali a byli jsme lepším týmem, i když i soupeř si vypracoval další šance. Za stavu 2:1 nás podržel brankář Toma. V utkání jsme dvakrát brzy střídali, měli jsme opět problém s odraženými balony ve středu pole. Potřebovali jsme změnu. Z pohledu výsledku se střídání povedla, ale zvednul se celý tým. Mám z toho radost. Soupeř se prezentoval kvalitním výkonem, hrál na vysoké úrovni. Nebyla to legrace nad ním zvítězit. Museli jsme si hodně máknout.