Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

V posledním zápase podzimu Táborsko ve Varnsdorfu neuspělo

VARNSDORF - 23.11.2014 18:09

V 16. kole Fotbalové národní ligy, které zakončilo podzimní část soutěže, prohráli dnes fotbalisté Táborska ve Varnsdorfu 1:2 a budou přezimovat na 6. místě.

FK Varnsdorf - FC MAS Táborsko 2:1 (0:0)

První poločas skončil bez branek, ty padaly až po přestávce. Ve 48. minutě kopal Breite trestný kop, ale Toma jej chytil. V 52. minutě byl Jurča sám před brankářem, ale jeho slabá střela nemohla ani tentokrát hostujícího gólmana ohrozit. V 56. minutě byl blízko úspěchu hostující Traore po rozehrávce Džafiće, ale minul. Potvrdilo se tak heslo nedáš - dostaneš. V 57. minutě se po křídle rozběhl Tvaroha a ukázkově naservíroval balon Rudnytskému, který dostal Varnsdorf do vedení. V 64. minutě to bylo už 2:0. Martan utekl po straně a nabídl míč Landovskému, který nezaváhal.
Táborsko se pokusilo hru oživit dvojitým střídáním a málem se to vyplatilo. V 77. minutě zlikvidoval Porcal vleže šanci hostí - střela z chumlu mířila k jeho levé tyči. Následovalo několik rohových kopů a Varnsdorfští měli co dělat, aby se ubránili. Táborsko snížilo z penalty, kterou proměnil sám faulovaný Džafić. To však bylo vše a důležité body v duelu týmů z popředí tabulky zůstaly na severu Čech.

Branky: 57. Rudnytskyy, 64. Landovský - 83. Džafić (pen.). Rozhodčí: Houdek - Mencl, Kožár. ŽK: Rudnytskyy, Breite, Kouřil - Javorek, Džafić, Strnad. Diváků: 1215.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kouřil, Landovský - Breite, Janoušek, Daníček (60. Schubert), Jurča (79. Durdevič), Tvaroha, Rudnytskyy (89. Čurgali) - Martan.

Táborsko: Toma - Hric, Divíšek, Cíferský, Sladký - Džafić, Presl (79. Nešický), Ciku (68. Musiol), Javorek, - Traore (68. Šiml), Strnad.