Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Dynamo znovu prohrálo, posedmé za sebou, a pořád je v tabulce poslední

PŘÍBRAM - 12.04.2015 07:38 - Aktualizováno: 12.04.2015 07:39

Ani v sedmém jarním zápase fotbalisté českobudějovického Dynama v Synot lize nebodovali, opět prohráli. Ve 23. kole na hřišti Příbrami včera 0:1. Zápas navíc nedohráli vyloučený Machovec a zraněný Martin Chrien, který trávník opouštěl na nosítkách. V tabulce poslední Jihočechy nyní čekají dva domácí duely o přežití, na Střelecký ostrov přijedou Bohemians 1905 a po nich Hradec Králové.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Fotbalisté Dynama nastoupili do zápasu proti Příbrami v pozměněném složení. Na pravý kraj obrany se postavil Pavel Eliáš a po zranění se na hřiště do středu zálohy postavil Jiří Kladrubský. Po sérii standardních situací se do první vážnější šance dostal v 9. minutě Hájovský, jehož hlavička po rohu Pilíka mířila mimo. Domácí hráli hodně aktivně především po levé straně, celá řada nebezpečných centrů do vápna Dynama zůstala ale nevyužita.

S přibývajícími minutami se v prvním poločase hra vyrovnala a bojovalo se především ve středu pole. Oba celky hrály hodně nepřesně a navíc byla hra často přerušována kvůli faulům. Po jednom z nich zahrával přímý kop z levé strany Kladrubský, míč ale poslal jen nad břevno. O pár chvil později byl na druhé straně v gólové pozici Bednář, míč ale poslal mimo. V poslední minutě prvního poločasu pak zakončoval ještě Zeman, jeho ránu ale Křížek zneškodnil.

Rozhodnutí o tom, že Dynamo odjede bez bodů, přišlo hned na začátku druhé půle. Příbramští zahrávali rohový kop a po centru do vápna a hlavičce Bednáře dorazil míč do brány Hájovský. Domácí byli i nadále aktivnější, ale v 56. minutě mohlo být srovnáno. Po samostatné akci trefil spojnici břevna a tyče Chrien. Po hodině hry následovaly dva okamžiky, které hodně ovlivnily další průběh zápasu. V 60. minutě dostal Machovec při standardce Dynama žlutou kartu za údajný atak obránce Zápotočného a o dvě minuty později tentýž hráč poslal na polovině hřiště k zemi Pilíka a po druhé žluté pro něj zápas skončil.

Po jednom ze soubojů navíc opustil na nosítkách hřiště Chrien a Jihočeši hráli několik minut pouze v devíti. Domácí se toho samozřejmě snažili využít, žádnou ze svých velkých šancí ale nedokázali proměnit. Nejblíže ke gólu byl Suchan, který trefil břevno.

Branka: 47. Hájovský. ŽK: Hájovský, Hnaníček, Pilík - Kladrubský, Machovec, Škoda, Lengyel. ČK: 62. Machovec. Rozhodčí: K. Hrubeš - Blažej, Pospíšil. Diváků: 2139.

Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš (46. Suchan) - Pilík (77. Moulis), Fillo (89. Tregler), Zeman - Bednář.

České Budějovice: Křížek - Eliáš, Lengyel, Kladrubský (88. Podstavek), Machovec - Benát, Novák - Pešek (76. Řezáč), Chrien (74. Linhart), Funda - Škoda.

Pavel Tobiáš (Příbram): "Bylo to utkání, jaké jsem očekával. Hosté přijeli s defenzivním složením, pojistili hlavně Zemanovu stranu. Nedokázali jsme se s tím v první půli vypořádat, jelikož jsme nehráli dobře. O poločase jsme si řekli, co musíme změnit. Včetně zahrávání standardek, na které byl soupeř připraven. A hned to přineslo gól. Druhá půle byla mnohem lepší, měli jsme dost šancí na to, abychom dali více než gól. Jen díky brankáři Křížkovi to neskončilo 3:0. Znám ho léta, ale dnes mi vyrazil dech. Předvedl výkon výborného ligového brankáře. Tyto tři body mají pro nás obrovskou cenu, dostal nás do pozice, že se nemusíme klepat o ligovou příslušnost. Nemělo by nás to ale ukolébat, spíše motivovat do další práce."

František Cipro (České Budějovice): "Zápas rozhodly dva okamžiky. Nejprve hned po minutě druhé půle po několika našich chybách přišla standardní situace a gól. No a pak vyloučení hráče a hra o desíti. Chvíli to bylo dokonce o devíti, když musel ze hřiště kvůli zranění Chrien. Máme vyloučeného a dva zraněné. Více to nebudu komentovat."