Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Hrachovina udržel na Kladně čisté konto a Banes Motor veze tři body

KLADNO - 21.01.2024 19:03

Ve 38. kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté Banes Motoru České Budějovice na Kladně 3:0 a získali tři cenné tři body. Nyní je čeká těžký domácí dvojzápas se dvěma nejlepšími celky soutěže. V úterý hostí Pardubice a v pátek Spartu Praha. Začátky jsou vždy v 17:30.

Rytíři Kladno - Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Po úvodní bezbrankové třetině přišel důležitý moment v prostřední části. Domácí legenda Jágr faulovala a hosté přesilovku přetavili v úvodní branku. Kondelík našel zadovkou Gulaše a ten se nemýlil. A když v brance Motoru čaroval Hrachovina, Rytíři vyšli i v této třetině naprázdno. A bylo tomu tak i ve třetí dvacetiminutovce. Kladno v jejím úvodu tlačilo, ale na hostujícího gólmana nevyzrálo. A naopak dvakrát po rychlých brejcích inkasovalo. Nejdříve Gulaš proměnil samostatný únik a pak se nádherně v signalizované výhodě trefil Hovorka.

Branky a nahrávky: 30. Gulaš (Kondelík, Harris), 44. Gulaš (Kondelík), 45. Hovorka (F. Přikryl, Valský). Vyloučení: 4:5, využití: 0:1. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Lhotský, Zíka. Diváků: 2613.

Kladno: Mitens – Hejda, Ticháček, Nemčík, Slováček, Veber, Martenet – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Smoleňák, Melka, M. Procházka – O. Bláha, Babka, Sideroff – Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenéři Vejvoda a Skrbek

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, Vopelka, F. Přikryl – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.