Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Táborsko ve Vlašimi dominovalo a veze plný bodový zisk

VLAŠIM - 08.09.2013 08:57 - Aktualizováno: 08.09.2013 08:57

Jednoznačným vítězstvím 0:3 pro FC MAS Táborsko skončilo sobotní malé derby mezi Graffinem Vlašim a Jihočechy. Oba kluby od sebe na mapě dělí 40 kilometrů. Hosté mohli v utkání sousedů v tabulce vstřelit mnohem více branek, ale buď zaváhali v koncovce, nebo byli proti rozhodčí, kteří pískali ofsajd. V každém případě platí, že FC MAS Táborsko má jedenáct bodů a začíná stoupat tabulkou Fotbalové národní ligy. Ve Vlašimi předvedlo velmi dobrý výkon, který byl důležitý mj. pro trenéra Nádvorníka a hráče Strnada a Tomu. Všichni tři dříve u řeky Blanice působili.

FC Graffin Vlašim - FC MAS Táborsko 0:3 (0:2)

FC MAS Táborsko ukázalo ve středních Čechách organizovanou hru od brankáře Tomy, vynikajícího stopera Mráze a špílmachra Šimáka. Vlašim vypadala chaoticky, a tak už v 15. minutě předložil mladý Srb M. Vukadinović do vápna ostrý centr, který Strnad na přední tyči tečoval do Holého sítě - 0:1. Táborsko drželo míč, ale občas chybovalo. To když se nedomluvili obránci Kotrba a Mráz a rychlý Janda vnikl před Tomu. Bývalý brankář Vlašimi ale svůj nový tým podržel. Středočeši se nemohli před Tomu dostat blízko, a tak záložník Vebr pálil z dálky. Ve 32. minutě vyslal ránu z kategorie úctyhodných, ale Toma míč poslal nad břevno a na rohový kop. Už se schylovalo k přestávce, když se Vukadinović elegantně otočil s míčem a z úrovně vápna načapal přízemní ranou k tyči Holého v nedbalkách - 0:2.

Trenér hostí Nádvorník stáhl o poločase zraněného Presla, hrát šel Kočí. Vlašim přece jen přidala, cítila, že kontaktní gól by jí pomohl. Nejblíže k němu byla v 68. minutě. Krmenčík už Tomu překonal, ale bek Kotrba jako šlechetný rytíř svému brankáři pomohl na brankové čáře. Za pět minut předvedl vysoký brankář Vlašimi Holý velkou hrubku, o míč ho připravil Potočný, který postupoval z pravé strany z úhlu na bránu. Trefil ale jen boční síť. Následovaly dva góly Jihočechů, které zhatily odmávané a odpískané ofsajdy, přičemž postavení mimo hru ze 77. minuty, kdy Strnad v náběhu skóroval, nemohlo být ani v té nejbujnější fantazii... Třetí gól hostí přinesla až v závěru duelu penalta. Šimák uháčkoval skoro celou vlašimskou obranu, ta se na něho vrhla jako jeden muž a ve vápně ho povalila. Sám faulovaný počkal na pohyb brankáře Holého a po zemi v klidu zakončil - 0:3.

Poločas: 0:2. Branky: 15. Strnad, 44. Vukadinovic, 87. Šimák. Rozhodčí: Kocourek - Kubr, Fišer. ŽK: Sus, Starý - Vukadinovič, Potočný. Diváci: 573.

Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda (88. Rybařík), Křeček (67. Průcha), Vebr, Putz, Krmenčík - Jícha (30. Ujec).

FC MAS Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Tusjak - Presl (46. Kočí), Javorek, Šimák, Šiml - Strnad (89. Rabiňák), Vukadinovič (63. Potočný).