Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Dynamo vyhrálo počtvrté v řadě, zvítězilo v Příbrami a zachránilo se v lize

PŘÍBRAM - 21.04.2012 17:57 - Aktualizováno: 22.04.2012 07:05

Tak to je paráda! Fotbalisté českobudějovického Dynama v zápase 26. kola Gambrinus ligy v sobotu vyhráli v Příbrami, vyhráli tak na jaře počtvrté v řadě. A protože Baník Ostrava i Žižkov v pátek prohrály, výhra v Příbrami znamená, že Jihočeši čtyři kola před koncem jsou už v lize zachráněni!

První poločas ukázal, že pořád platí výrok o tom, že "fotbal nemá logiku". Zatímco domácí Příbram byla lepší a vytvořila si nejméně pět šancí na vstřelení gólu, s jednobrankovým náskokem šli o přestávce Jihočeši. Ty dvakrát podržel brankář Daněk a zbylé šance Příbramští trestuhodně zahazovali. Přišla pak 41. minuta, kdy se vpravo u brankové čáry parádně uvolnil přes obránce Sandro, načechral míč na malé vápno před branku a důrazný Němec svým prvním ligovým gólem otevřel skóre.

Pokud domácí chtěli do druhého poločasu vstoupit s jasným záměrem skóre co nejrychleji srovnat, přišla pro ně v 49. minutě pořádně studená sprcha. Řezníček zleva centroval a obránce Krejčí nešťastně tečoval míč za Hruškova záda - 0:2. Velkou šanci ke snížení měl domácí Koukal v 62. minutě, kdy hlavičkoval zcela sám před Daňkem na malém vápně, ale branku netrefil. Poklidný průběh zápasu pak "narušila" 83. minuta, ve které nechal Krajčík za sebou trestuhodně volného Šlapáka, který zblízka nedal Daňkovi šanci - 1:2. Víc toho však Jihočeši už Příbrami nedovolili, závěr utkání si v pohodě pohlídali a získali další nesmírně cenné tři body.

Poločas: 0:1. Branky: 41. F. Němec, 49. Krejší vlastní. Rozhodčí: Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Štěrba. ŽK: 0:1 (Krajčík). Diváků: 3786.

Příbram: Hruška - P. Pilík, Mišůn, Krejčí, Divíšek (79. Kdolský) - Papšys (66. Bernardo), Kraus (85. Dušek), Koukal, Mareš - Šlapák, Krbeček.

Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (89. Riegel), Němec 78. Hudson), Rýdel, Javorek, Sandro - Řezníček (84. Brezinský).