Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

V Plzni vyšel Motor naprázdno, dobrý výkon nestačil, chyběly góly

PLZEŇ - 05.12.2022 20:22

Hokejisté Plzně zvítězili v nedělním utkání 26. kola Tipsport extraligy nad Českými Budějovicemi 4:1. Motor venku prohrál jedenáctý z posledních dvanácti duelů a v tabulce je předposlední. Má ale stejně bodů jako poslední Kladno.

HC Škoda Plzeň - HC Motor České Budějovice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Mertl (Rekonen, Kvasnička), 12. Kodýtek (Holešinský), 57. Kodýtek (Holešinský, Malát), 59. Suchý (Baránek, Schleiss) - 25. M. Hanzl (Gulaš, Strnad). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Malý, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4, navíc Hrabík (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváků: 4163.

Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Baránek, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Budík - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Malát, Suchý - Rekonen, Mertl, Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Hovorka, Plášil, Gazda - F. Přikryl, M. Toman, Čachotský - Gulaš, M. Hanzl, Strnad - Valský, Pech, Dzierkals - Karabáček, Vopelka, V. Tomeček. Trenér: Modrý.

Hlasy trenérů:

Petr Kořínek (Plzeň): "První třetina z naší strany nebyla dobrá, přestože jsme ji vyhráli 2:0. Soupeř nás přečísloval a podržel nás gólman. Druhá třetina byla dot hektická, hosté snížili a bylo to o jedné brance. Z naší strany to bylo vydřené vítězství a musíme poděkovat Mírovi Svobodovi v brance. Budějovice hrály velmi dobře."

Jaroslav Modrý (Motor): "Hráli jsme dobrý hokej, vytvořili si plno šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Kluci makali, nechali na ledě všechno, ale chyběla nám produktivita. Góly jsou kořením hokeje a my jsme je dát nedokázali."